رفتن به محتوای اصلی
ثبت گزارش
ثبت گزارش
۱۳۹۸-۰۹-۱۹ ۱۲:۴۸
تنظیم اندازه قلم

پ

۱:۱۹

۶۵ درصد کل جرایم سایبری کشور در حوزه جرایم فیشنگ رخ می دهد 

رئیس پلیس فتا ناجا با اشاره به سهم ۶۵ درصدی جرایم حوزه فیشینگ از مجموع جرایم سایبری کشور، اظهار داشت : با مجهز شدن تمامی حساب های بانکی هموطنان به رمز پویا شاهد کاهش چشمگیر برداشت های غیر مجاز و فیشینگ خواهیم بود . 

پایگاه اطلاع رسانی پلیس فتا : سردار" وحید مجید " رئیس پلیس فتا ناجا ، به هموطنان توصیه کرد : هرچه زودتر نسبت به فعال سازی رمز دوم یکبار مصرف حساب های اینترنتی خود اقدام کنند . 

رئیس پلیس فتا ناجا با اشاره به سهم ۶۵ درصدی جرایم حوزه فیشینگ از مجموع جرایم سایبری کشور ، یکی از اولویت های ماموریتی پلیس فتا را راه اندازی رمز یکبار مصرف پویا بیان کرد و ضمن تشکر از همکاری های مجموعه بانکی و قوه قضائیه با اجرای طرح مذکور ، ابراز امیدواری کرد : با مجهز شدن تمامی حساب های بانکی هموطنان به رمز پویا شاهد کاهش چشمگیر برداشت های غیر مجاز و فیشینگ خواهیم بود .

 وی افزود : دستیابی به امنیت نسبی و قابل قبول در فضای مجازی ، به خصوص در راستای پیشگیری از جرایم حوزه سایبری و مالی نیازمند مشارکت تمامی دستگاه های اجرایی و هوشیاری کاربران است . 

این مقام مسئول با اشاره به نقش مثبت رسانه ملی در آگاهی بخشی به شهروندان در خصوص آسیب ها ، تهدیدها و فرصت های فضای مجازی ، از حمایت های  رئیس سازمان صدا و سیما جمهوری اسلامی ایران و کلیه مدیران شبکه های مختلف رسانه ملی در حوزه رادیو ، تلویزیون و خبرگزاری های رسمی کشور در پیشبرد ماموریت های آموزشی و اطلاع رسانی پلیس فتا تقدیر  و تشکر کرد . 

این مقام ارشد انتظامی خاطر نشان کرد : هموطنان نسبت به تغییر دوره ای رمز اول کارت های بانکی خود اقدام کنند و همواره از واگذاری کارت عابر بانک و شماره حساب های خود به سایر افراد جدا خودداری کنند . 

کلمات کلیدی :

افزودن دیدگاه جدید

700X100.gif

اخبار مرتبط