رفتن به محتوای اصلی
ثبت گزارش
ثبت گزارش
1399-01-04 20:11
تنظیم اندازه قلم

پ

1:45
کد خبر: 145964

شناسایی عامل انتشار غیر مجاز تصاویر دختران در اینستاگرام

رئیس پلیس فتا استان کردستان از شناسایی و دستگیری فردی که اقدام به بارگذاری تصاویر دختران با عناوین غیر اخلاقی در شبکه‌های‌ اجتماعی اینستاگرام کرده بود، خبر داد.

پایگاه اطلاع‌رسانی پلیس فتا: سرهنگ مهدی دانش پور رئیس پلیس فتا استان کردستان در تشریح این خبر اظهار کرد: شکایت چندین نفر از شهروندان به مرجع قضایی با موضوع انتشار تصاویر آن‌ها دریکی از صفحات اینستاگرام کارشناسان اداره مبارزه با جرائم پلیس فتا استان برای شناسایی عامل یا عاملین این اتفاق دست‌به‌کار و پرونده به‌صورت ویژه در دست بررسی قرار گرفت.

سرهنگ دانش پور در خصوص جزئیات رسیدگی به این پرونده گفت: کارشناسان پلیس فتا با پیگیری‌های سایبری و اقدامات فنی و مهندسی اجتماعی، منتشرکننده تصاویر دختران جوان که ساکن یکی از شهرستان‌های سطح استان بود را شناسایی و با هماهنگی مقام قضایی متهم را دستگیر به پلیس فتا انتقال دادند.

این مقام انتظامی در ادامه گفت: در بررسی منزل متهم تعداد دو دستگاه گوشی هوشمند و تعدادی سیم‌کارت کشف شد که به همراه متهم به پلیس فتا انتقال داده شدند در ادامه متهم که پسر جوانی بود با مشاهده ادله و مستندات مربوطه اتهام وارده را پذیرفت و در اظهارات خود صفحه شناسایی‌شده را متعلق به خود دانست و اقرار کرد که تصور می‌کرده امکان کنترل و نظارت در اینترنت و فضای مجازی وجود ندارد، لذا حدود یک ماه پیش صفحه‌ای در اینستاگرام باهدف انتقام از جوانان سنندجی ایجاد و تصاویر را از صفحات اینستاگرام افراد یا پروفایل تلگرامی آن‌ها در گروه‌های مختلف برداشته و اکنون از کرده خود پشیمان است که پرونده و متهم پس از تکمیل برای سیر مراحل قضایی به دادسرا معرفی شد.

وی در ادامه هشدار داد: به‌هیچ‌عنوان از تصاویر خود، همسر و فرزندان در پروفایل و صفحات شبکه‌های اجتماعی استفاده نکنند، زیرا مجرمان فضای مجازی به‌راحتی می‌توانند تصاویر شمارا ذخیره نموده و با ایجاد تغییر یا اضافه کردن نوشته در آن‌ها موجب هتک حیثیت شما گردند.

رئیس پلیس فتا کردستان خاطرنشان کرد: کاربران فضای مجازی باید مطلع باشند که کلیه حرکات و اقدامات آن‌ها در فضای مجازی قابل‌ردیابی است و هر عملی از قبیل توهین، تهدید، غیراخلاقی و... که در فضای حقیقی جرم تلقی می‌شود مطمئناً انجام این عمل در فضای مجازی نیز جرم و با خاطیان برخورد خواهد شد و این افرادی متخلف محسوب شده و طبق قانون با آن‌ها برخورد می‌شود.
 

کلمات کلیدی :

افزودن دیدگاه جدید

700X100.gif

اخبار مرتبط