رفتن به محتوای اصلی
ثبت گزارش
ثبت گزارش
1399-01-04 20:11
تنظیم اندازه قلم

پ

1:04
کد خبر: 145967

آموزه های لازم والدین به فرزندان در استفاده از فضای مجازی

رییس پلیس فتا قم ضمن اشاره به نکات لازم هنگام استفاده فرزندان از اینترنت گفت: والدین گرامی ارتباط دوستانۀ خود را با فرزندان حفظ کنند تا آنها بدانند هر مسأله اي که براي آنها در فضاي مجازي رخ می دهد را می توانند با پدر و مادر خود در میان بگذارند.

پایگاه اطلاع رسانی پلیس فتا:رهنگ موالی رییس پلیس فتا قم سرهنگ موالی اظهار داشت: والدین بایستی تفاوت بین اشتراک گذاری اطلاعات و فاش کردن اطلاعات را به کودکان خود بیاموزند. به عنوان نمونه به آنها بیاموزند هرگز اطلاعات شخصی و خانوادگی، شماره تماس، آدرس، اطلاعات حساب بانکی، مشخصات مدرسه خود را به اشتراک نگذارند. 

وی ادامه داد: به فرزندان خود یاد بدهیم از قرار دادن عکس و فیلم خود و دوستانشان که دارای نشانه هایی از محل زندگی یا مدرسه شان است در فضای مجازی به شدت خودداری کنند . 

این مقام انتظامی اظهار داشت: به فرزندان خود آموزش دهید در فضای مجازی از اطلاعات واقعی خود استفاده نکرده و از نام مستعار مناسب استفاده کنند همچنین هرگز با غریبه ها در محیط مجازی صحبت نکنند.

سرهنگ موالی افزود: اولیاء گرامی حتی الامکان دسترسی کودکان خود را به شبکه های اجتماعی محدود کنند، چرا که ممکن است به راحتی در معرض تهدیداتی نظیر مهندسی اجتماعی، کلاهبرداری های اینترنتی مختلف نظیر فیشینگ و شکارچیان اینترنتی قرار بگیرند.

وی خاطر نشان کرد: والدین سعی کنند هنگام استفاده فرزندان از اینترنت، با آنها همراه شوند، این کار کمک می کند تا بهتر بتوانند با نحوه فعالیت و نوع ارتباطات آن ها در اینترنت آشنا شوند و به فرزندان بیاموزند در مواجهه با مشکلات فضای مجازی بهترین کار مشورت با پدر و مادر و مربیان است. 

کلمات کلیدی :

افزودن دیدگاه جدید

700X100.gif

اخبار مرتبط