رفتن به محتوای اصلی
ثبت گزارش
ثبت گزارش
1399-01-04 20:11
تنظیم اندازه قلم

پ

1:35
کد خبر: 145971

دستگیری فیشری که سه درگاه اینترنتی جعلی ساخته بود

رئیس پلیس فتا استان بوشهر از دستگیری متهمی که با ایجاد سه درگاه اینترنتی جعلی ، به اطلاعات حساب ۴۰۰ نفر دسترسی پیدا کرده بود ، خبر داد . 

پایگاه اطلاع رسانی پلیس فتا ،سرهنگ "مهدی قاسمی" رئیس پلیس فتا بوشهر در این خصوص گفت: نداشتن رمز پویا، فعال نبودن سامانه پیامکی بانک و استفاده از کارت‌های بانکی که حساب اصلی فرد به شمار می‌رود، از جمله مهم‌ترین مواردی است که باعث می‌شود فرد دچار کلاهبرداری اینترنتی شود و از این موضوع اطلاع پیدا نکند.

قاسمی ادامه داد: در پرونده‌ اخیری که در استان تشکیل شد، متهم سه درگاه اینترنتی جعلی ایجاد کرده وحدودا به اطلاعات حساب ۴۰۰ نفر دسترسی یافته بود. وقتی پرونده را بررسی می‌کردیم متوجه شدیم برخی از افراد اطلاعات حسابشان ۱۵ مرحله کپی شده بود یعنی ۱۵ بار به درگاه‌های جعلی مراجعه کرده بودند اما به علت فعال نبودن سامانه پیامکی حسابشان متوجه نشدند که از حسابشان پول برداشت شده است.  

این مقام انتظامی افزود : همچنین در بررسی پرونده‌های کلاهبرداری اینترنتی مشخص شد که مال‌باختگان برای کارهایی با ارزش ریالی پایین مانند خرید شارژ تلفن همراه از کارت مرتبط با حساب اصلی یا حقوقی خود که ده‌ها میلیون تومان پول در آن بوده، استفاده کرده‌اند.

سرهنگ قاسمی از کاربران خواست : پیش از هر فعالیت اقتصادی و بانکی، از رمز پویا استفاده کنند، رمزی که  یک‌بار مصرف است و از اوایل دی هم استفاده از آن الزامی خواهد شد.

وی تأکید کرد: کاربران پیش از دی ماه کارهای لازم برای فعال کردن رمز پویا را انجام دهند.

رئیس پلیس فتا بوشهر همچنین فعال کردن سامانه پیامکی حساب بانکی و استفاده از کارت بانکی با مبلغ پایین را از دیگر نکاتی عنوان کرد که باید برای داشتن یک فعالیت ایمن اقتصادی در محیط اینترنت به آن‌ها توجه کرد.

این مقام مسئول از کاربران خواست اپلیکیشن‌ها را از فروشگاه‌های معتبر اینترنتی دریافت کنند و برای اطلاع از موارد لازم در این خصوص به پایگاه پلیس فتا به نشانی www.cyberpolice.ir مراجعه کنند و توصیه‌ها و نکات هشداری و آموزشی مرتبط با موضوع مورد نیاز خود را مشاهده و به آنها توجه کنند.
 

کلمات کلیدی :

افزودن دیدگاه جدید

700X100.gif

اخبار مرتبط