رفتن به محتوای اصلی
ثبت گزارش
ثبت گزارش
1399-01-04 20:11
تنظیم اندازه قلم

پ

1:25
کد خبر: 145973

برگزاری کارگاه آموزشی «آسیب های فضای مجازی» در دبیرستان دخترانه

کارشناس دایره تشخیص وپیشگیری پلیس فتا استان خراسان شمالی ضمن حضور در کارگاه آموزشی «آسیب های فضای مجازی» اظهار داشت:بیشترین پرونده‌های موجود در پلیس فتا که در شبکه‌های اجتماعی رخ می‌دهد به‌ واسطه جعل هویت و سوءاستفاده از اعتماد کاربران است. 

پایگاه اطلاع‌رسانی پلیس فتا:کارشناس دایره تشخیص و پیشگیری فتا خراسان شمالی با حضور در جمع دانش آموزان دبیرستان دخترانه عصمت بجنورد در کارگاه آگاه‌سازی به تشریح مباحثی پیرامون فرصت‌ها و تهدیدات فضای مجازی،تهدیدات شبکه‌های اجتماعی؛جعل هویت،سواد رسانه ای پرداخت و گفت:کاربران اینترنتی باید سواد رسانه‌ای خود را افزایش داده وسعی کنند با ارتقاء دانش علمی خود در فضای‌مجازی فعالیت داشته باشند تا بتوانند از فرصت‌های مثبت این فضا استفاده کنند و اسیر دام‌های مجازی نشوند.

کارشناس پلیس فتا بیان کرد:هتک حیثیت،بی‌توجهی به حفاظت از اطلاعات واعتماد بی‌جا را از مهم‌ترین جرائم در حوزه فضای مجازی دانست و ازدانش آموزان خواست سعی کنند دستگاه‌های رایانه خودوهمچنین تلفن همراه متصل به اینترنت آن‌ها فاقد اطلاعات شخصی باشد و به‌هیچ‌عنوان عکس‌های خانوادگی خود را در شبکه‌های اجتماعی ردوبدل نکنند زیرا امکان هرگونه هک و سرقت اطلاعات در این شبکه‌ها وجود دارد.

وی بسیاری از پرونده‌های این پلیس را مربوط به انتشار تصاویر خصوصی کاربران در فضای‌مجازی دانست و تصریح کرد:کاربران با به اشتراک گذاشتن اطلاعات شخصی خود نظیر فیلم و عکس در این‌گونه کانال‌ها موجب می‌شوند افرادی از این فرصت سوء‌استفاده و اهداف مجرمانه خود همچون اخاذی،هتک حیثیت،نشر اکاذیب را عملی کنند.

این کارشناس فضای مجازی به هویت‌های کاذب در فضای مجازی اشاره کرد و متذکر شد:کاربران به‌هیچ‌عنوان نباید به افراد غریبه آنلاین در فضای‌ مجازی اعتماد کنند،چراکه ممکن است آنچه خود را معرفی می‌کند نباشند و اهداف مجرمانه‌ای داشته باشند.

کارشناس دایره تشخیص و پیشگیری پلیس فتا خراسان شمالی در پایان با اشاره به قابلیت‌های سایت پلیس فتا، آن را پل ارتباطی با شهروندان خواند و گفت:پلیس فتا ازدانش آموزان عزیز درخواست می‌نمایددرصورت مشاهده موارد مشکوک آن را از طریق سایت پلیس فتا به آدرس www.cyberpolice.ir  بخش مرکز فوریت‌های سایبری، یا با شماره تلفن 21823507-۰58 گزارش کنند. 

کلمات کلیدی :

افزودن دیدگاه جدید

700X100.gif

اخبار مرتبط