رفتن به محتوای اصلی
ثبت گزارش
ثبت گزارش
۱۳۹۸-۰۹-۲۰ ۱۱:۰۹
تنظیم اندازه قلم

پ

۱:۲۵

برگزاری کارگاه آموزشی «آسیب های فضای مجازی» در دبیرستان دخترانه

کارشناس دایره تشخیص وپیشگیری پلیس فتا استان خراسان شمالی ضمن حضور در کارگاه آموزشی «آسیب های فضای مجازی» اظهار داشت:بیشترین پرونده‌های موجود در پلیس فتا که در شبکه‌های اجتماعی رخ می‌دهد به‌ واسطه جعل هویت و سوءاستفاده از اعتماد کاربران است. 

پایگاه اطلاع‌رسانی پلیس فتا:کارشناس دایره تشخیص و پیشگیری فتا خراسان شمالی با حضور در جمع دانش آموزان دبیرستان دخترانه عصمت بجنورد در کارگاه آگاه‌سازی به تشریح مباحثی پیرامون فرصت‌ها و تهدیدات فضای مجازی،تهدیدات شبکه‌های اجتماعی؛جعل هویت،سواد رسانه ای پرداخت و گفت:کاربران اینترنتی باید سواد رسانه‌ای خود را افزایش داده وسعی کنند با ارتقاء دانش علمی خود در فضای‌مجازی فعالیت داشته باشند تا بتوانند از فرصت‌های مثبت این فضا استفاده کنند و اسیر دام‌های مجازی نشوند.

کارشناس پلیس فتا بیان کرد:هتک حیثیت،بی‌توجهی به حفاظت از اطلاعات واعتماد بی‌جا را از مهم‌ترین جرائم در حوزه فضای مجازی دانست و ازدانش آموزان خواست سعی کنند دستگاه‌های رایانه خودوهمچنین تلفن همراه متصل به اینترنت آن‌ها فاقد اطلاعات شخصی باشد و به‌هیچ‌عنوان عکس‌های خانوادگی خود را در شبکه‌های اجتماعی ردوبدل نکنند زیرا امکان هرگونه هک و سرقت اطلاعات در این شبکه‌ها وجود دارد.

وی بسیاری از پرونده‌های این پلیس را مربوط به انتشار تصاویر خصوصی کاربران در فضای‌مجازی دانست و تصریح کرد:کاربران با به اشتراک گذاشتن اطلاعات شخصی خود نظیر فیلم و عکس در این‌گونه کانال‌ها موجب می‌شوند افرادی از این فرصت سوء‌استفاده و اهداف مجرمانه خود همچون اخاذی،هتک حیثیت،نشر اکاذیب را عملی کنند.

این کارشناس فضای مجازی به هویت‌های کاذب در فضای مجازی اشاره کرد و متذکر شد:کاربران به‌هیچ‌عنوان نباید به افراد غریبه آنلاین در فضای‌ مجازی اعتماد کنند،چراکه ممکن است آنچه خود را معرفی می‌کند نباشند و اهداف مجرمانه‌ای داشته باشند.

کارشناس دایره تشخیص و پیشگیری پلیس فتا خراسان شمالی در پایان با اشاره به قابلیت‌های سایت پلیس فتا، آن را پل ارتباطی با شهروندان خواند و گفت:پلیس فتا ازدانش آموزان عزیز درخواست می‌نمایددرصورت مشاهده موارد مشکوک آن را از طریق سایت پلیس فتا به آدرس www.cyberpolice.ir  بخش مرکز فوریت‌های سایبری، یا با شماره تلفن ۲۱۸۲۳۵۰۷-۰۵۸ گزارش کنند. 

کلمات کلیدی :

افزودن دیدگاه جدید

700X100.gif

اخبار مرتبط