رفتن به محتوای اصلی
ثبت گزارش
ثبت گزارش
1399-01-04 20:11
تنظیم اندازه قلم

پ

1:21
کد خبر: 145975

کشف 22 میلیارد ریال گردش مالی نامشروع از اعضای یک باند شرط‌بندی آنلاین

فرمانده انتظامی استان مرکزی از شناسایی و دستگیری اعضای یک باند شرط‌ بندی آنلاین در تحقیقات کارشناسان پلیس فتا در ساوه خبر داد و گفت: در بررسی 2 حساب بانکی این افراد 22 میلیارد ریال گردش مالی نامشروع به دست آمد.

پایگاه اطلاع‌رسانی پلیس فتا: سرهنگ حسن مفخمی شهرستانی فرمانده انتظامی استان مرکزی در بیان جزئیات این خبر گفت: چندی پیش با اعلام گزارشی از برداشت‌های غیرمجاز از حساب بانکی شهروندی در شهرستان ساوه، تحقیقات تخصصی کارشناسان پلیس فتا این شهرستان برای بررسی موضوع آغاز شد.

وی افزود: درروند رسیدگی به این پرونده، سرنخ‌هایی از فعالیت یک باند سازمان‌دهی شده شرط‌بندی آنلاین به دست آمد و مشخص شد که اعضای این باند برای فرار از قانون، کارت‌های بانکی دیگر افراد را با مبالغی اجاره کرده و از آن سوءاستفاده می‌کنند.

این مقام انتظامی در استان مرکزی تصریح کرد: این افراد که در شبکه اجتماعی تلگرام برای اجاره کارت‌های بانکی دیگر افراد تبلیغ می‌کردند، بعد از شناسایی و تطمیع افراد و واریز مبالغی به‌حساب بانکی آنان، مدیریت حساب بانکی آنان را در اختیار گرفته و با استفاده‌های غیرقانونی از این حساب‌های بانکی، برای صاحبان حساب مشکلات عدیده‌ای را ایجاد می‌کردند.

فرمانده انتظامی استان مرکزی در ادامه با اشاره به بررسی‌های تخصصی کارشناسان پلیس فتا شهرستان ساوه در شناسایی و دستگیری این افراد، اظهار داشت: سرانجام با تکمیل تحقیقات پلیس، 5 نفر از اعضای این باند در شهرستان ساوه شناسایی و در عملیاتی دستگیر و تجهیزات آن‌ها با هماهنگی مرجع قضایی توقیف شد.

وی اضافه کرد:در مراحل رسیدگی به این پرونده،13 حساب بانکی اجاره‌شده که برای گردش‌های مالی نامشروع از سایت‌های شرط‌بندی استفاده می‌شد، مشخص شد و در بررسی تنها دو حساب بانکی در حدود 22 میلیارد ریال گردش مالی به دست آمد.

سرهنگ مفخمی شهرستانی با بیان روش‌های پیچیده و حرفه‌ای اعضای این باند برای برداشت از حساب‌های بانکی مورداستفاده، ادامه داد: متهمان دستگیرشده در این عملیات برای برخورد قانونی به مرجع قضایی معرفی شدند.

کلمات کلیدی :

افزودن دیدگاه جدید

700X100.gif

اخبار مرتبط