رفتن به محتوای اصلی
ثبت گزارش
ثبت گزارش
1399-01-04 20:11
تنظیم اندازه قلم

پ

1:21
کد خبر: 145984

انتشار عکس های خصوصی یکی از عوامل اخاذی افراد سود جو

کارشناس پلیس فتا استان قزوین مهم‌ترین گام در پیشگیری از آسیب‌های فضای مجازی را رعایت موارد امنیتی کاربران اعلام کرد و گفت:انتشار عکس های خصوصی یکی از عوامل اخاذی افراد سود جو است. 

پایگاه اطلاع‌رسانی پلیس فتا: ستوان‌دوم علی نجفی کارشناس پلیس فتا استان قزوین با حضور در جمع  پرسنل اداره آموزش و پرورش استان قزوین گفت: ایجاد پروفایل جعلی به نام اشخاص و انتشار تصاویر آن‌ها در انظار عموم و انتشار مطالب خلاف عرف و اخلاق از سوی اشخاص از جمله جرائم رایجی است که افراد زیادی و به ویژه خواهران را قربانی کرده است.

وی ادامه داد : برخی مجرمان سایبری از طریق جعل پروفایل  که در واقع به نوعی جعل هویت اشخاص است،  در شبکه های اجتماعی مختلف و انتشار تصاویر و مطالب راجع به اشخاص موجب مزاحمت، آزار و تهدید افراد می شوند و گاه از این طریق اقدام به اخاذی از اشخاص نیز می کنند.

کارشناس پلیس فتا استان قزوین در توصیه به افراد حاضر در کلاس آموزشی، به منظور پیشگیری از افشای اطلاعات اعلام کرد : بهترین روش نگهداری و مراقبت از عکسها و فیلم های خصوصی و خانوادگی، هارد اکسترنال می باشد،چرا که این قبیل عکس ها و فیلم ها را در رایانه یا تلفن همراه که با توجه به قابلیت اتصال به اینترنت قابلیت دسترسی غیرمجاز را  دارند نباید نگهداری کرد. 

وی در ادامه گفت : از پذیرش درخواست افراد ناشناس در بستر شبکه‌های اجتماعی مبنی بر افزایش دنبال کننده و سایر اقدامات این مشابه با در نظر گرفتن ادامه دار شدن ارتباط  و سایر موارد دیگر، خودداری کنید . 

ستوان نجفی ضمن تقدیر و تشکر از مجموعه مدیریت و پرسنل آن اداره به منظور برگزاری کلاس آموزشی پیشگیری از آسیبهای فضای مجازی درخواست کرد: در صورت مشاهده موارد مشکوک آن را از طریق سایت پلیس فتا به آدرس www.Cyberpolice.ir بخش مرکز فوریت‌های سایبری، گزارش کنند.
 

کلمات کلیدی :

افزودن دیدگاه جدید

700X100.gif

اخبار مرتبط