رفتن به محتوای اصلی
ثبت گزارش
ثبت گزارش
1399-01-04 20:11
تنظیم اندازه قلم

پ

1:14
کد خبر: 145995

دستبرد 84 میلیون ریالی از حساب همکار

فرمانده انتظامی زابل اظهار داشت : پلیس فتا این شهرستان مردی جوان را که اقدام به برداشت غیرمجاز 84 میلیون ریال وجه از حساب بانکی همکارش کرده بود، شناسایی و دستگیر کرد.

پایگاه اطلاع‌رسانی پلیس فتا: سرهنگ احمد ثمره حسینی فرمانده انتظامی شهرستان زابل در تشریح جزئیات این خبر گفت: در پی شکایت یکی از شهروندان مبنی بر برداشت غیرمجاز از حساب بانکی‌اش، موضوع در دستور کار تیمی از کارشناسان پلیس فتا این فرماندهی قرار گرفت.

وی افزود: در استعلام از حساب شاکی پرونده مشخص شد که برداشت غیرمجاز به صورت خرید اینترنتی انجام گرفته است، لذا کارشناسان پلیس فتا با بررسی سرنخ‌های بدست آمده عامل برداشت غیرمجاز را که از همکاران شاکی بود، شناسایی و با هماهنگی مقام قضائی دستگیر کردند.

سرهنگ ثمره حسینی عنوان کرد: متهم که مردی 25 ساله است در بازجوئی‌های به عمل آمده و مواجهه با ادله ومستندات به برداشت غیرمجاز 84میلیون ریالی از حساب همکارش، آن هم  بواسطه اعتماد شاکی  که کارت و رمز دوم آن را قبلا دراختیارش قرارداده بود، اعتراف کرد.

فرمانده انتظامی شهرستان زابل با اشاره به معرفی متهم به دادسرا از شهروندان خواست هرگز اطلاعات بانکی خود را در اختیار دیگران قرار نداده و سعی کنند امور بانکی خود را به دیگران محول نکنند، ضمن حفاظت از رمز بانکی از نوشتن آن بر روی کارت اجتناب و تراکنش های مالی خود را با فعال کردن سیستم پیامک حساب بانکی کنترل کنند.

وی در پایان با اشاره به رتبه نخست فراوانی جرائم فضای مجازی که به برداشت‌های مالی غیرمجاز اختصاص دارد،  بر حساسیت کافی عموم مردم نسبت به حفظ محرمانگی اطلاعات کارت بانکی تاکید و نسبت به فعال نمودن رمزهای پویا یک بار مصرف جهت انجام تراکنش‌های اینترنتی تاکید کرد.

کلمات کلیدی :

افزودن دیدگاه جدید

700X100.gif

اخبار مرتبط