رفتن به محتوای اصلی
ثبت گزارش
ثبت گزارش
1399-01-04 20:11
تنظیم اندازه قلم

پ

1:26
کد خبر: 146014

کلاهبرداری 200 میلیون ریالی توسط فروشنده سیار دلار

رئيس اداره تشخیص و پیشگیری پليس فتا اصفهان از کشف یک پرونده کلاهبرداری 200 میلیون ریالی توسط فروشنده سیار دلار خبر داد.

پایگاه اطلاع رسانی پلیس فتا: سرهنگ دوم محمد رضا حسن زاده رئیس اداره تشخیص و پیشگیری پلیس فتا اصفهان در تشریح این خبر گفت:در پی شکایت یکی از شهروندان مبنی بر برداشت غیر مجاز مبلغ دویست و ده میلیون ریال از حساب وی، رسیدگی به موضوع در دستور کار کارشناسان پلیس فتا قرار گرفت.

سرهنگ دوم حسن زاده عنوان داشت : با بررسی‌های به عمل آمده مشخص شد شاکی مدتی قبل اقدام به خرید دلار از یک فروشنده سیار کرده و مبلغ برداشت شده از حساب وی در یک طلافروشی در یکی از شهرستان‌های همجوار سکه طلا خریداری شده است.

این مقام انتظامی افزود: با انجام استعلامات لازم و پس از اخذ نیابت قضایی، اکیپی از مامورین به مخفیگاه متهم اعزام شدند و با شگردهای پلیسی وی را شناسایی و پس از دستگیری جهت اقدامات قانونی تحویل مراجع قضایی دادند.

رئیس اداره تشخیص و پیشگیری پلیس فتا اصفهان در ادامه به شهروندان توصیه کرد: گاهی اوقات قیمت نازل کالا یا خدمات مشتری را مجاب می‌کند تا خریدی داشته و وجه آن را از طریق کارت خوان سیار پرداخت نماید که این امر باعث شده تا وقوع کلاهبرداری در این حوزه افزایش پیدا کند، لذا به شهروندان اکیداً توصیه می شود در خرید از دست فروشان یا افرادی که ‌ کارت خوان سیار دارند، دقت نمایند دستگاه آنها چسب خورده و یا شکسته نباشد و یا قطعه ای اضافه نداشته باشد، لازم به ذکر است پیدا کردن و ردیابی فروشندگان سیار به علت عدم ثابت بودن مکان کسب و کار مشکل خواهد بود.

وی خاطر نشان کرد: مبلغ کلاهبرداری در این پرونده تاکنون دویست و ده میلیون ریال بوده و شهروندانی که از این طریق از آن‌ها کلاهبرداری شده است به پلیس فتا اصفهان واقع در خیابان قائمیه، کوچه فضیلت مراجعه کنند.
 

کلمات کلیدی :

افزودن دیدگاه جدید

700X100.gif

اخبار مرتبط