رفتن به محتوای اصلی
ثبت گزارش
ثبت گزارش
۱۳۹۸-۰۹-۲۳ ۱۰:۰۶
تنظیم اندازه قلم

پ

۱:۳۹

آسیب پذیری در SDK توسعه برنامه‌های فیسبوک و توییتر

کمپانی بزرگ فیسبوک و توییتر طی یک بیانیه اعلام کردند که داده‌های مربوط به صد‌ها نفر از کاربران اندروید پس از ورود به یک سری از برنامه‌های اندرویدی گوگل پلی در معرض خطر و دسترسی دیگران قرار گرفته‌اند.

توییتر اعلام کرد که به تازگی این آسیب پذیری را تایید کرده است و عنوان کرده و برای جلوگیری از تکرار اینگونه موارد توسعه دهندگان را از وجود این آسیب پذیری مطلع کرده است.

جالب است بدانید که این آسیب پذیری تنها کاربران سیستم عامل اندروید را در معرض خطر گذاشته و هیچگونه خطری برای کاربران IOS ندارد.

محققان امنیتی متوجه شدند که یک SDK به نام ONE AUDIENCE به توسعه دهندگان شخص ثالث اجازه می‌داد تا آنها به اطلاعات شخصی کاربران مانند نام کاربری ، آدرس ایمیل و ... دسترسی پیدا کنند.

حتی اگر کاربر از اکانت توییتر برای ورود به برنامه‌های شخص ثالثی استفاده می‌کرد ، توییت‌های اخیر آن کاربر در دسترس قرار می‌گرفت.. متاسفانه در حال حاظر حداقل صد‌ها هزار برنامه هستند که از این SDK استفاده می‌کنند .

در گزارش CNBC آمده است کاربرانی که از برنامه‌های Giant Square و Photofy که برنامه‌های ویرایش عکس هستند استفاده کرده‌اند ، به احتمال زیاد تحت تاثیر این آسیب پذیری قرار گرفته اند.

 

Android-logo-007.jpg

سخنگوی فیسبوک در مصاحبه خود با سایت معتبر ورج عنوان کرد که پس از بررسی‌های فراوان ، برنامه‌هایی که حریم خصوصی را نقض کرده اند را حذف شده و حتی دستور متوقف شدن فعالیت‌های پرنامه‌های one audience و mobiburn را اعلام کرده‌ایم.

فیسبوک قصد دارد کاربرانی را که اطلاعاتشان توسط این برنامه ، اشتراک گذاری شده است را مطلع کند تا دسترسی این برنامه‌ها را محدود کنند.

در این مصاحبه از سخنگوی فیسبوک در خصوص این که چه نوع اطلاعاتی توسط این باگ فاش می‌شوند سوال پرسیده شد ، وی عنوان کرد که احتمال فاش شدن هر نوع داده ای که با برنامه شخص ثالث به اشتراک گذاشته شده باشد وجود دارد.

توییتر هم اعلام کرد کاربرانی که داده‌های شخصی آنها لو رفته است را با خبر می‌کند. توییتر همچنین عنوان کرد که این آسیب پذیری مربوط به نرم افزار توییتر نبوده و مشکل از کیت توسعه دهنده یا همان SDK است که این مشکل را به وجود آورده است.
 

کلمات کلیدی :

افزودن دیدگاه جدید

700X100.gif

اخبار مرتبط