رفتن به محتوای اصلی
ثبت گزارش
ثبت گزارش
1399-01-04 20:11
تنظیم اندازه قلم

پ

1:16
کد خبر: 146019

رمزهای OTP (یکبار مصرف) تنها راه حل خرید ایمن اینترنتی

رئيس پليس فتا کيش با اشاره به رمزهای یکبار مصرف اظهار داشت: همشهریان گرامی با استفاده از رمز دوم یکبار مصرف امنیت خود را در خریدهای اینترنتی به میزان قابل توجهی افزایش می دهند.

پایگاه اطلاع رسانی پلیس فتا : سرهنگ " محمدرضا رضایی " رئیس پلیس فتا کیش در تشریح جزئیات این خبراظهار داشت : در حال حاضر در کشور نزدیک به پانصد میلیون کارت عابر بانک توسط بانک ها تولید و در اختیار مشتریان قرار گرفته است. این باعث شده که توجه مجرمین به سوء استفاده از این کارت ها جلب و ترفندهایی چون فیشینگ، اسکیمینگ، استفاده از کی لاگرها و ... را ابداع و در جهت بدست آوردن اطلاعات محرمانه کارتهای بانکی اقدام کنند.

این مقام انتظامی ادامه داد: یکی از روشهایی که مجرمان را در رسیدن به این هدف ناکام می گذارد، فعال کردن رمز دوم یکبار مصرف توسط مشتریان بانکها در خریدهای اینترنتی است،این بدین معنی است اگر اطلاعات محرمانه کارت بانکی به دست سارقین اینترنتی افتاد، رمز یکبار مصرف به سیم کارت تلفن همراه صاحب اصلی حساب پیامک می گردد و با این روش سرقت و برداشت از حساب قربانی غیرممکن می گردد.

رئیس پلیس فتا کیش افزود: با هماهنگی پلیس فتا و بانک مرکزی رمزهای دوم ثابت تا چند روز آینده غیرفعال و خرید اینترنتی صرفاً با رمزهای یکبار مصرف امکان پذیر می باشد و کاربرانی که خرید اینترنتی انجام میدهند می بایست سریعاً نسبت به فعال سازی رمزهای یکبار مصرف خود اقدام کنند.

وی با تاکید بر خدمات رسانی آنلاین پلیس فتا در حوزه های مختلف به ویژه دریافت مشاوره خاطر نشان کرد: همشهریان گرامی می توانند هر گونه مشاوره و راهنمایی را از طریق سایت پلیس فتا به آدرس www.cyberpolice.ir  به صورت آنلاین دریافت کنند.

 

کلمات کلیدی :

افزودن دیدگاه جدید

700X100.gif

اخبار مرتبط