رفتن به محتوای اصلی
ثبت گزارش
ثبت گزارش
1399-01-04 20:11
تنظیم اندازه قلم

پ

1:05
کد خبر: 146033

جرائم مالی در صدر جرائم اینترنتی قرار دارد

رئیس پلیس فتا استان گلستان گفت: برداشت غیرمجاز از حساب بانکی افراد با شگردها و روش های مختلف، دارای بیشترین میزان وقوع می باشد.

پایگاه اطلاع رسانی پلیس فتا: سرهنگ دوم ابراهیم پرسا رئیس پلیس فتا استان گلستان در تشریح این خبر گفت: در استان گلستان،در 8ماهه اول سال جاری 74 درصد جرائم در حوزه جرائم مالی و برداشت غیرمجاز از حساب بانکی افراد بوده است.

وی افزود: متاسفانه سودجویان سایبری با شگردهای مختلف از جمله روش فیشینگ، ضمن سرقت اطلاعات شهروندان، موجودی حساب آنها را برداشت می کنند.

این مقام انتظامی گفت: ثابت بودن رمز دوم اینترنتی و امکان سرقت آن، در افزایش کلاهبرداریها و جرائم این حوزه موثر بوده که با توجه به عملیاتی شدن استفاده از رمز یکبارمصرف یا پویا از ابتدای دیماه 98،میزان جرائم مالی کاهش چشمگیری خواهد یافت.

سرهنگ پرسا از شهروندان خواست با توجه به غیرفعال شدن رمز دوم ثابت، دراسرع وقت جهت فعال نمودن رمزدوم پویا به شعب بانکها مراجعه کنند.

وی یادآور شد: از مهمترین علل وقوع پرونده ها در حوزه سایبر، نداشتن دانش و آگاهی کاربران و نیز سهل انگاری و اعتماد بی جا به مخاطبان است که در این خصوص باید ضمن آگاهی بخشی عمومی و فرهنگ سازی، از تمام ظرفیت های موجود استفاده کرد.

سرهنگ پرسا از کاربران خواست : با مراجعه به سایت پلیس فتا به آدرس اینترنتیwww.cyberpolice.ir و استفاده از مطالب و محتوای موجود بر روی سایت، دانش و آگاهی سایبری و سواد رسانه ای خود را افزایش دهند.

کلمات کلیدی :

افزودن دیدگاه جدید

700X100.gif

اخبار مرتبط