رفتن به محتوای اصلی
ثبت گزارش
ثبت گزارش
1399-01-04 20:11
تنظیم اندازه قلم

پ

1:47
کد خبر: 146036

انتقام جویی در فضای مجازی همچنان ادامه دارد

رئیس پلیس فتا استان کرمان با اشاره به اینکه انتقام جویی در فضای مجازی همچنان ادامه دارد ، اظهار داشت : کاربران در حفظ و نگهداری تصاویر خصوصی و خانوادگی خود دقت کنند و آگاه باشند که انتشار تصاویر خصوصی در شبکه‌های اجتماعی زمینه را برای سوء استفاده افراد فرصت طلب فراهم می‌کند.

 پایگاه اطلاع رسانی پلیس فتا‌: سرهنگ امین یادگارنژاد رئیس پلیس فتا استان کرمان در تشریح این خبر گفت: در پی مراجعه فردی به این پلیس با در دست داشتن مرجوعه قضایى و درخواست رسیدگى به شکوائیه خود مبنى بر انتشار تصاویر خصوصی او در شبکه اجتماعی اینستاگرام که موجب در خطر بودن ابرو و سلب آسایش وی شده است موضوع به صورت ویژه در دستور کار کارشناسان پلیس فتا قرار گرفت.

وی افزود: شاکی در تحقیقات اولیه خود عنوان کرد مدتی قبل شخص ناشناسی در شبکه‌ اجتماعی اینستاگرام تعدادی از تصاویر خصوص ام را به قصد تهدید و سلب آسایش برایم ارسال کرد .

سرهنگ امین یادگارنژاد تصریح کرد: پس از بررسی‌های فنی و تخصصی و با انجام اقدامات فنی پلیسی متهم شناسایی و با هماهنگی مقام قضایی دستگیر و جهت تحقیقات تکمیلی به این پلیس منتقل شد.

وی با اشاره به پیگیری مستمر و پی‌جویی‌های فنی و پلیسی کارشناسان افزود: متهم پس از انجام بازجویی‌های فنی و ارائه مستندات متهم به بزه خود اعتراف و انگیزه خود را انتقام جویی و مشکلات قبلی خانوادگی عنوان کرد.

یادگارنژاد به کاربران هشدار داد و گفت: سوء استفاده از فیلم و عکس های خصوصی و خانوادگی دیگران یکی از شایع ترین جرایمی است که این روزها موضوع پرونده‌های پلیس فتا را تشکیل می دهد، انتشار فیلم و تصاویر خصوصی دیگران ، بدون رضایت آن‌ها‌، اغلب موجب هتک حرمت افراد شده است و باعث جریحه‌دار شدن اعتماد آن‌ها شده است لذا هرگونه مزاحمت و انتشار تصاویر خصوصی و خانوادگی افراد در فضای سایبری برابر ماده ۱۷ قانون جرایم رایانه‌ای جرم محسوب شده و قانون گذار برای آن مجازات تعیین کرده است .

وی در ادامه به شهروندان گفت: کاربران مراقب گوشی هوشمند خود که اطلاعات مهم و خصوصییشان را بر روی آن‌ها ذخیره نموده اند باشند و نکات امنیتی را همواره رعایت نمایند.

این مقام مسئول بیان داشت‌: سایت پلیس فتا به آدرس الکترونیکی www.cyberpolice.ir آماده دریافت گزارش های مردمی بوده و همچنین کاربران گرامی می‌توانند آخرین اخبار حوادث و رویدادهای سایبری را از این سایت دریافت کنند ، همچنین شماره تماس ۲۴۶۰۳ ۲۱۸ ۰۳۴ به صورت شبانه روزی آماده پاسخگویی به سوالات شهروندان در سراسر استان است.

 

 

کلمات کلیدی :

افزودن دیدگاه جدید

700X100.gif

اخبار مرتبط