رفتن به محتوای اصلی
ثبت گزارش
ثبت گزارش
1399-01-04 20:11
تنظیم اندازه قلم

پ

0:56
کد خبر: 146059

مراقب تبلیغات دروغ با موضوع کار در منزل باشید

رئیس پلیس فتا استان آذربایجان شرقی گفت: مراقب تبلیغات دروغ در سایتها با موضوع کار در منزل، بسته بندی پازل و کارتن سازی باشید.
 

پایگاه اطلاع رسانی پلیس فتا: سرهنگ محسن محمودی رئیس پلیس فتا استان آذربایجان شرقی در تشریح این خبر گفت:آگهی هایی تحت عنوان کار در منزل ، بسته بندی پازل، کارتن سازی و غیره از روشهایی است که کلاهبرداران با درج این آگهی ها در برخی سایتهای فروشگاهی از شهروندان مبالغی را هرچند اندک بعنوان ثبت نام و ارسال مواد اولیه دریافت و پس از واریز پول به حسابشان دیگر پاسخگوی تماسها و پیامهای آنها نمی شوند.

وی افزود: مبلغ کلاهبرداری ها در این روش گاهاً مبالغی پایینی بین 15، 20 و 40 هزار تومان می باشد که اغلب با توجه به اینکه مبلغ اندک می باشد مالباخته ها هیچ رغبتی برای صرف هزینه پیگیری قضایی و شکایت ندارند و این امر باعث می شود کلاهبرداران به دلیل نداشتن شاکی خصوصی همچنان به کار خود ادامه دهند. 

این مقام انتظامی گفت: از کاربران محترم فضای مجازی بویژه خانم های خانه دار خواهش می کنیم حتما به دوستان ، اطرافیان خود تاکید کنند تا فریب  این نوع آگهیها را نخورند و با محتواهایی که در سایت پلیس فتا وجود دارد نسبت به ارتقاء آگاهی و دانش سایبری خود اقدام کنند.

 

کلمات کلیدی :

افزودن دیدگاه جدید

700X100.gif

اخبار مرتبط