رفتن به محتوای اصلی
ثبت گزارش
ثبت گزارش
1398-09-24 10:53
تنظیم اندازه قلم

پ

1:18
کد خبر: 146062

در هک دانشگاه ملی استرالیا، اطلاعات 19 سال گذشته سرقت شد

دانشگاه ملی استرالیا(ANU) توسط دولت فدرال حمایت می‌شود و یکی از مهمترین دانشگاه‌های حوزه پژوهش در استرالیا است.

یکی از دانشگاه‌های برتر استرالیا که وابسته به دولت است اظهار داشت که قربانی یک هک وسیع که منجر به دسترسی داده‌های حساس و اطلاعات 19 سال گذشته دانشگاه بوده قرار گرفته‌است.

سال گذشته، ANU گفته بود که مدتی است در حال دفع تلاش‌های خرابکارانه جهت نفوذ به سیستم‌های خود بوده است و احتمال آنرا از سوی هکرهای چینی عنوان داشته بود. این در حالی است که پکن، همواره دخالت در هرگونه حملات هکری را انکار کرده است.

دانشگاه ملی استرالیا در پیامی خطاب به کارمندان و دانشجویان این دانشگاه اعلام داشت: تصور می‌شود طی این حملات که از اواخر سال 2018 آغاز شده اطلاعاتی نظیر: نام، آدرس، تاریخ تولد، شماره تلفن، آدرس ایمیل شخصی و اطلاعات تماس اضطراری، کد پرونده مالیاتی، اطلاعات حقوق و دستمزد، اطلاعات حساب بانکی و جزئیات گذرنامه و سوابق تحصیلی دانشجویان نقض شده‌است. "این نقض که در اواخر سال 2018 اتفاق افتاد دو هفته پیش تشخیص و در حال بررسی و پیگیری توسط سازمان‌های امنیتی استرالیا است."
"دانشگاه بمنظور تقویت امنیت فناوری اطلاعات خود اقدامات احتیاطی فوری را انجام داده و تلاش دارد تا با استفاده از آن اقدامات، خطر ابتلا به نفوذ در آینده را کاهش دهد."
ANU توسط دولت فدرال حمایت می‌شود از مهمترین دانشگاه‌های حوزه پژوهش استرالیا است که بعنوان یک موسسه تحقیقاتی پس از جنگ جهانی دوم آغاز بکار کرد و تا امروز سالانه ده‌ها هزار دانشجو از جمله نخست وزیران سابق، مقامات کابینه و کارمندان دولت در آن تدریس نموده‌اند.
در اوایل سال جاری نیز پارلمان استرالیا گزارش داده بود که شبکه رایانه‌ای آن و برخی احزاب سیاسی‌اش به خطر افتاده است.

کلمات کلیدی :

افزودن دیدگاه جدید

700X100.gif

اخبار مرتبط