رفتن به محتوای اصلی
ثبت گزارش
ثبت گزارش
1399-01-04 20:11
تنظیم اندازه قلم

پ

1:33
کد خبر: 146078

Adware چیست و چگونه می‌توان از آن رهایی پیدا کرد؟

Adware نوعی بدافزار است که هر کس آن را ببیند، می‌شناسد. در واقع می‌توان گفت اين بدافزار در پیش روی شما است. Adwareها در واقع يك بدافزار تبلیغاتی هستند كه با استفاده از شیوه‌های خطرناک، تبلیغات ناخواسته‌اى را براى شما نمايش مى‌دهند.

البته تمام Adware ها یا بدافزارهاى تبلیغاتى خطرناک نیستند، بلکه بیشتر آزار دهنده هستند. اما در بدترین حالت این نوع از بدافزارها نیز می‌توانند به زیرساخت‌های امنیتی سیستم شما وارد شده و به فعالیت‌ها و آنچه به طور معمول مى‌دهید، دسترسی پیدا کنند.

بدافزارهاى تبلیغاتى چه کارهایی انجام می‌دهند:

Pop-up های نامحدود: این نوع از بدافزارهاى تبلیغاتى در یک لحظه به تعداد نامحدود پنجره پاپ آپ (Pop-up) تبلیغاتى را با هدف کسب درآمد نمایش می‌دهند که مى‌تواند بسیار آزار دهنده باشند.

جاسوسی: می‌توان بدافزارهاى تبلیغاتى را در خانواده جاسوس‌افزارها نیز قرار داد. چراکه این بدافزارها فعالیت‌هاى شما را به صورت آنلاین و آفلاین رصد کرده و مشخص می‌کنند که چه نوع تبلیغاتی را به شما نمایش دهند.

حملات مرد میانى: برخى از بدافزارهاى تبلیغاتى براى نمایش تبلیغات خود مسیر ترافیک شبکه را تغییر داده و آن را شنود مى‌کنند که این موضوع مى‌تواند منجر به بروز خطرات بسیارى نظیر افشاى اطلاعات محرمانه شما، خصوصا زمانى که از اینترنت بانک استفاده مى‌کنید، شود.

کند شدن سیستم: نمایش و اجراى برخى از تبلیغات نیاز به پردازش زیادى داشته که این امر مى‌تواند برروى سیستم شما تأثیر داشته و باعث کند شدن آن شود.

مصرف حجم ترافیک و داده: وقتی این بدافزار براى نمایش یک تبلیغ، تصویر و یا ویدیویی را دانلود می‌کند، این دانلود منجر به مصرف ترافیک داده شما شده و هزینه اینترنت را افزایش مى‌دهد.

Capture_1.PNG

چگونه می‌توان بدافزارهاى تبلیغاتى را حذف کرد؟

با جلوگیرى از اجراى برخى از کدها و اسکریپت‌ها بر روى مرورگرهاى اینترنتى می‌توان از فعالیت برخى از بدافزارهاى تبلیغاتى که از این اسکریپت ها در توسعه آنها استفاده شده است، جلوگیرى کرد. اما براى حذف سایر بدافزارهای تبلیغاتى که مشابه با ویروس‌ها، تروجان‌ها و جاسوس‌افزارها هستند، نیاز به ابزار خاصى براى دارید که خوشبختانه بسیارى از محصولات امنیتى و آنتى ویروس‌ها، ابزار حذف بدافزارهاى تبلیغاتى را نیز در اختیار شما قرار مى‌دهند.

 

مترجم: حمید قربانى

کلمات کلیدی :

افزودن دیدگاه جدید

700X100.gif

اخبار مرتبط