رفتن به محتوای اصلی
ثبت گزارش
ثبت گزارش
1399-01-04 20:11
تنظیم اندازه قلم

پ

1:16
کد خبر: 146087

حضور پلیس فتا در کارگاه آموزشی اعتلای بسیج فرهنگیان ایلام

یک دوره کارگاه آموزشی اعتلای بسیج فرهنگیان ویژه مدیران آموزش و پرورش سطح استان با موضوع آسیب‌ها و تهدیدات فضای مجازی در ایلام برگزار شد.

پایگاه اطلاع رسانی پلیس فتا، سرهنگ "علی جمالی" رئیس پلیس فتا ایلام در این نشست که با حضور سردار شاکرمی فرمانده سپاه امیرالمومنین (ع) استان ایلام و مدیران مدارس آموزش و پرورش سطح استان برگزار شد، به تشریح آسیب‌ها و تهدیدات فضای مجازی و راه‌های پیشگیری از جرایم در این حوزه پرداخت.

سرهنگ علی جمالی در ابتدای این نشست با اشاره به فراوانی جرایم در فضای مجازی اظهار داشت: کلاهبرداری‌های مالی و برداشت‌های غیر مجاز از حساب‌های بانکی شهروندان در صدر جرایم فضای مجازی استان ایلام قرار دارد.

وی در ادامه با طرح موضوع آسیب‌های فرهنگی که متوجه جوانان و نوجوانان است، عنوان کرد: فضای مجازی به محلی برای تبلیغات دشمنان جهت ضربه زدن به اعتقادات جوانان و نوجوانان تبدیل شده است که قصد دارند این طیف از جامعه را از زندگی، تحصیل، ارتباطات دوستانه و خانوادگی و عبادت دور کنند.

این مقام مسئول با اشاره به اینکه این کارگاه با هدف آشنایی مدیران مدارس سطح استان با آسیب‌ها و مشکلات موجود و پیش روی جامعه فرهنگیان و دانش آموزان برگزار شده است خاطرنشان کرد: انتظار می‌رود شرکت کنندگان به عنوان سفیران امنیت فضای مجازی در راستای امنیت این فضا برای فعالیت ایمن کاربران تلاش کنند.

رئیس پلیس فتا ایلام در ادامه به شیوه‌ها و ترفندهای کلاهبرداران اشاره کرد و افزود: فیشینگ، اسکیمر، کی‌لاگر، تماس‌های تلفنی، تبلیغات دروغین و... از جمله آخرین ترفندها و روش‌های کلاهبرداران برای فریب کاربران است.

گفتنی است در پایان این کارگاه سردار شاکرمی فرمانده سپاه امیرالمومنین استان ایلام به بیان دیدگاه‌ها و نظرات خود پیرامون فضای مجازی پرداختند.

کلمات کلیدی :

افزودن دیدگاه جدید

700X100.gif

اخبار مرتبط