رفتن به محتوای اصلی
ثبت گزارش
ثبت گزارش
1399-01-04 20:11
تنظیم اندازه قلم

پ

1:22
کد خبر: 146089

کلاهبرداری با شگرد فروش باغ شهری

رئیس پلیس فتا فارس از کلاهبرداری‌هایی که در سایت‌های آگهی محور با شگرد فروش باغ شهری صورت می‌گیرد ، خبرداد و گفت: افراد به هیچ وجه فریب تبلیغات دروغین و فروش اقلام ارزان قیمت را نخورند.

پایگاه اطلاع‌رسانی پلیس فتا: سرهنگ حشمت سلیمانی رئیس پلیس فتا استان فارس در تشریح این‌ خبر گفت: در پی شکایت مردی 35 ساله مبنی بر مشاهده آگهی فروش یک باغ شهری، در یکی از سایت‌های کاربر محور مورد کلاهبرداری قرارگرفته بود، خبر داد.

سرهنگ "سلیمانی" در ادامه افزود: با توجه به دسترسی آسان به انواع آگهی‌های عرضه کالا و خدمات در سایت‌های آگهی محور، شاکی درصدد خرید یک باغ شهری از طریق یکی از این سایت‌ها برآمده و پس از مشاهده آگهی با فروشنده تماس گرفته و فروشنده به او بیان می‌کند در حال معامله باغ با شخص دیگری است و اگر شما خواهان خرید هستید بایستی مبلغ 250 میلیون ریال را به عنوان بیانه واریز نمایید. خریدار نیز این مبلغ را واریز که بعد از واریز این مبلغ، فروشنده دیگر پاسخگو نبود .

این مقام انتظامی ادامه داد: کارشناسان پلیس فتا با انجام تحقیقات لازم در فضای سایبر، متهم را که فردی حدوداً 43 ساله را شناسایی و به همراه مستندات جهت سیر مراحل قانونی در اختیار مراجع قضایی قرار دادند.

وی تصریح کرد: شهروندان دقت کنند که فریب آگهی‌های اغوا کننده و دروغین را نخوردند. همچنین پس از انتخاب کالا یا خدمات در سایت‌های واسطه‌گر اینترنتی و قبل از هرگونه واریز وجهی جهت خرید، از کم و کیف خدمات یا کالا و نیز هویت فروشنده مطلع گشته و از واریز هرگونه وجهی حتی مبالغ کم به‌عنوان بیعانه خودداری کنند.

رئیس پلیس فتا استان فارس یادآور شد: پلیس فتا به‌صورت شبانه‌روزی آماده پاسخگویی به شهروندان بوده و کاربران می‌توانند در صورت مواجهه با هرگونه موارد مشکوک آن‌ها از طریق سایت پلیس فتا به آدرس WWW.Cyberpolice.ir قسمت ثبت گزارش‌های مردمی با ما درمیان بگذارند.

 

کلمات کلیدی :

افزودن دیدگاه جدید

700X100.gif

اخبار مرتبط