رفتن به محتوای اصلی
ثبت گزارش
ثبت گزارش
1399-01-04 20:11
تنظیم اندازه قلم

پ

1:27
کد خبر: 146091

اپلیکیشن‌های نامعتبر را جهت دریافت رمز یکبار مصرف نصب نکنید

رئیس پلیس فتا کرمان، با توجه به اجرای طرح الزامی کردن دریافت رمز دوم یکبار مصرف پویا یا otp به شهروندان هشدار داد: برای دریافت اپلیکیشن رمز پویا حتما به فروشگاه های  معتبر و یا شعب بانک مراجعه کنند ،

پایگاه اطلاع‌رسانی پلیس فتا: سرهنگ امین یادگارنژاد رئیس پلیس فتا استان کرمان در تشریح این خبرگفت: در کنار گسترش روز افزون بازار موبایل و فناوری های مرتبط با آن، استفاده از Application یا نرم افزارهای موبایلی این روز ها زیاد شنیده میشود و این در حالیه که برخی افراد سودجو با ساخت یکسری نرم افزار از این فرصت بدست آمده دارند سوء استفاده می کنند .

وی ادامه داد: این  افراد سودجو ، با توجه به اجرای طرح دریافت رمز دوم یکبار مصرف پویا  اقدام به تبلیغ و ارائه خدمات به شهروندان با طراحی اپلیکیشن‌های جعلی  سعی دارند اعتماد کاربران را در فضای مجازی جلب نمایند. تا  شهروندان را قربانی برخی اهداف شوم خود کنند.

سرهنگ یادگارنژاد افزود: با دانلود و نصب این اپلیکیشن‌ها سرقت اطلاعات ذخیره شده بر روی گوشی همراه یا سیستم‌ها صورت می‌گیرد، اطلاعاتی مثل عکس ذخیره شده بر روی سیستم و یا اطلاعات بانکی به راحتی از سوی مجرمان سایبری به سرقت می‌رود.

این مقام ارشد انتظامی در خصوص فعال سازی رمز یکبار مصرف پویا به شهروندان توصیه کرد: استفاده از رمز یکبار مصرف گام مهمی برای حفظ امنیت اطلاعات مالی کاربران بوده لذا شهروندان برای فعال‌سازی رمز یکبار مصرف حتما با مراجعه به سایت بانک مربوطه ، راهنمای فعال کردن رمز یکبار مصرف را مطالعه کنند و جهت  دریافت اپلیکیشن رمز پویا به فروشگاه های  معتبر و یا شعب بانک مراجعه کنند.

رئیس پلیس فتا استان کرمان در پایان با اشاره به اینکه شماره تماس ۲۴۶۰۳ ۲۱۸ ۰۳۴ به صورت شبانه روزی آماده پاسخگویی به سوالات شهروندان در سراسر استان است،خاطر نشان کرد: سایت پلیس فتا به آدرس الکترونیکی www.cyberpolice.ir آماده دریافت گزارش های مردمی بوده و همچنین کاربران گرامی می‌توانند آخرین اخبار حوادث و رویدادهای سایبری را از این سایت دریافت کنند .

 

کلمات کلیدی :

افزودن دیدگاه جدید

700X100.gif

اخبار مرتبط