رفتن به محتوای اصلی
ثبت گزارش
ثبت گزارش
1399-01-04 20:11
تنظیم اندازه قلم

پ

1:17
کد خبر: 146102

سرقت اینترنتی با سوء استفاده از اعتماد شاکی

رئيس پليس فتا زنجان از کشف یک پرونده با عنوان سوء استفاده از اعتماد شاکی عامل ارتکاب سرقت اینترنتی خبر داد و گفت : متهم اقرار کرد با این ترفند در یک فرصت مناسب اقدام به برداشت غیرمجاز از حساب بانکی شاکی کرده است. 

پایگاه اطلاع رسانی پلیس فتا: سرهنگ دوم کارآگاه محمدعلی آدینه لو رئیس پلیس فتا زنجان در تشریح این خبراظهار داشت : با ارجاع شکایت یکی از شهروندان زنجانی به پلیس فتا، مبنی بر برداشت غیرمجاز از حساب بانکی به مبلغ معلوم موضوع بصورت ویژه در دستور کارآگاهان پلیس فتا قرار گرفت.

وی ادامه داد: پس از اخذ اظهارات شاکی، با اقدامات فنی و شگرد خاص پلیسی متهم  به هویت معلوم شناسایی و پس از هماهنگی قضایی، نسبت به دستگیری وی اقدام و کلیه ابزارهای دیجیتالی متهم توقیف شد . 

این مقام ارشد انتظامی تصریح کرد: متهم پرونده در بازجویی‌‌های اولیه، منکر هرگونه بزه ارتکابی شد ولی پس از مواجهه با مستندات، مدارک و ادله موجود ضمن اقرار به جرم خود بیان داشت با شاکی پرونده آشنایی قبلی داشته و از اعتماد وی سوء استفاده کرده و پس از دستیابی به اطلاعات حساب بانکی در فرصت مناسب اقدام به برداشت غیرمجاز از حساب بانکی وی کرده است.

سرهنگ آدینه‌لو با بیان اینکه بسیاری از برداشت‌های غیرمجاز در پی همین اعتمادهای بی‌جا و در اختیار قرار دادن کارت و رمز بانکی به دیگران اتفاق می‌افتد، افزود: از شهروندان انتظار داریم از اعتماد بی جا و در اختیار قرار دادن کارت بانکی به دیگران خود داری نموده و به صورت دوره‌ای  نسبت به تغییر رمز کارت بانکی خود و همچنین فعال سازی رمز پویا (یکبارمصرف) اقدام کنند . 

رئیس پلیس فتا زنجان تاکید کرد: شهروندان در صورت مواجهه با هرگونه موارد مشکوک، موضوع را از طریق مرکز فوریت‌های پلیس 110 یا وب سایت پلیس فتا به آدرس www.cyberpolice.ir بخش ارتباطات مردمی‌ گزارش کنند.

کلمات کلیدی :

افزودن دیدگاه جدید

700X100.gif

اخبار مرتبط