رفتن به محتوای اصلی
ثبت گزارش
ثبت گزارش
1399-01-04 20:11
تنظیم اندازه قلم

پ

2:00
کد خبر: 146106

شناسایی عامل انتشار نتیجه کمیته ارزیابی در اینستاگرام

رئیس پلیس فتا استان هرمزگان از شناسایی و احضار عامل انتشار گزارش کمیته ارزیابی یکی از سازمان های خصوصی استان هرمزگان به علت نشر اکاذیب خبر داد.

سرهنگ "علی اصغر افتخاری" رئیس پلیس فتا استان هرمزگان در گفتگو با خبرنگار پایگاه اطلاع رسانی پلیس فتا تشریح کرد: با مراجعه نماینده حقوقی سازمان مربوطه و طرح شکایتی با موضوع نشر اکاذیب و تشویش اذهان عمومی پرونده اولیه تشکیل و برای پیگیری در اختیار کارشناسان پلیس فتا استان قرار گرفت.

این مقام مسئول ادامه داد : حسادت و نارضایتی تعدادی از کارکنان به نتیجه کمیته ارزیابی موجب بروز بحث های سلیقه ای و دلخوری های شخصی می گردد،متأسفانه جلسه توجیهی مدیران و حراست برای رفع ابهامات و دلایل تخصصی کمیته ارزیابی، کمکی به حل این موضوع نمی کند، سرانجام تصویر گزارش کمیته ارزیابی در فضای مجازی به همراه مطالبی انحرافی در قالب تیتر فرضی و تعدادی سوال منتشر می شود.

وی افزود: کارشناسان پلیس فتا ضمن بررسی مستندات و اقدامات فنی ، اقدام به احضار مظنونان(دریافت کنندگان گزارش کمیته از طریق اتوماسیون اداری) و  افراد مطلع می کند که خوشبختانه با تحلیل سرنخ ها و ادله های دیجیتال حاصله،متهم اصلی به بزه انتسابی اقرار می کند . 

رئیس پلیس فتا استان هرمزگان بیان داشت : طبق اقرار متهم ،انگیزه وی مبارزه با فساد اداری با توجه به محرمانه نبودن گزارش مذکور عنوان می گردد،متهم با حربه عکس برداری با دوربین و ایجاد شبهات اقدام به انتشار عکس مربوطه در صفحه اینستاگرام خصوصی می نماید که حتی مورد تشویق کارکنان حامی قرار می گیرد،البته متهم ادعا می کند عکس گزارش مذکور  از یک منبع نامشخص به واسطه شبکه اجتماعی مجازی به دست او رسیده است.

سرهنگ "علی اصغر افتخاری" بیان داشت: ذهن های ناپخته با تفسیر اشتباه از حق خواهی به صورت عمدی یا سهوی به جای انتخاب ساز و کار قانونی متأسفانه از طریق فضای مجازی به بهانه عدالت خواهی اقدام به نشر نظرات سلیقه ای و احساسی می کنند که موجب ایجاد جو مسموم و بی اعتمادی در سازمان ها و جامعه می شود،بنابراین شفاف سازی معیارهای سازمان برای فرآیندهای گزینشی و همچنین اعتبارسنجی این گزارشات در واحدهای نظارتی ضمن دریافت اعتراضات کارکنان بانضمام برگزاری جلسات توجیهی کمک شایانی به پیشگیری از این جرائم در سازمان های دولتی یا خصوصی خواهد کرد.

این مقام انتظامی با اشاره به اینکه آگاهی بخشی و پیشگیری از وقوع جرائم در فضای مجازی از اولویت های پلیس فتا می باشد، خاطر نشان کرد : شهروندان می توانند به صورت مستمر برای مطالعه اخبار جرائم سایبری ، مصونیت از شگردهای مجرمانه و گزارش جرائم سایبری به وب سایت ‎www.cyberpolice.ir مراجعه کنند .

 

کلمات کلیدی :

افزودن دیدگاه جدید

700X100.gif

اخبار مرتبط