رفتن به محتوای اصلی
ثبت گزارش
ثبت گزارش
1399-01-04 20:11
تنظیم اندازه قلم

پ

1:17
کد خبر: 146122

بی‌توجهی به اطلاعات مالی ، عامل رسیدن مجرمان اینترنتی به اهدافشان

کارشناس پلیس فتا استان گیلان اظهار داشت : سهل‌انگاری و بی‌توجهی به اطلاعات مالی می‌تواند مجرمان را دررسیدن به اهداف شوم خود کمک کند.

پایگاه اطلاع‌رسانی پلیس فتا: ستوانیکم جواد قریبی کارشناس پلیس فتا استان گیلان  با حضور در جمع خانواده کارکنان سپاه شهرستان انزلی گفت: در سالهای اخیر رشد روزافزون مفاهیمی مانند خرید آنلاین، فروشگاه آنلاین، کسب‌وکار آنلاین، خرید اینترنتی و سایت‌های فروش لوازم دسته دوم همانند گذشته واژه‌ای نامأنوسی نیست. سهل‌انگاری، بی‌توجهی به اطلاعات مالی می‌تواند مجرمان را دررسیدن به اهداف شوم خود کمک کند.

وی افزود گفت: برخی کلاه‌برداران با استفاده از فن‌های مهندسی اجتماعی نظیر سایت‌های جعلی و ... با عناوین شارژ ارزان‌قیمت و سایر پیشنهاد‌های وسوسه کننده، درصدد سوءاستفاده از اعتماد افراد و متقاعد کردن آن‌ها به فاش کردن اطلاعات مالی هستند، مراقب و هوشیار باشید  .

کارشناس پلیس فتا با اشاره به ثابت بودن رمز دوم اینترنتی و امکان سرقت آن، در افزایش کلاهبرداریها و جرائم این حوزه مؤثر بوده که با توجه به عملیاتی شدن استفاده از رمز پویا، میزان جرائم مالی کاهش چشمگیری خواهد یافت. 

ستوانیکم قریبی از شهروندان خواست با توجه به غیرفعال شدن رمز دوم ایستا،در اسرع وقت جهت فعال نمودم رمز دوم پویا به شعب بانک‌ها مراجعه کنند.

کارشناس پلیس فتا به عموم مردم توصیه کرد:هشدارهای پلیس فتا را جدی گرفته در حفظ  اطلاعات بانکی، نهایت دقت را انجام داده و برای پیشگیری از هرگونه سوءاستفاده احتمالی، از ارائه این اطلاعات به سایر افراد به‌ویژه در شبکه‌های اجتماعی خودداری و در صورت مشاهده هرگونه موارد مشکوک در فضای مجازی آن را از طریق سایت پلیس فتا به آدرس www.cyberpolice.ir بخش گزارش مردمی پلیس فتا گزارش دهند. 

کلمات کلیدی :

افزودن دیدگاه جدید

700X100.gif

اخبار مرتبط