رفتن به محتوای اصلی
ثبت گزارش
ثبت گزارش
1399-01-04 20:11
تنظیم اندازه قلم

پ

1:45
کد خبر: 146139

عاقبت خیانت کارگر به کارفرما به هدف رفع نیاز مالی

رئیس پلیس فتا غرب استان تهران اظهار داشت : کارگری که با سوء استفاده از اعتماد کارفرمای خود ؛ اقدام به برداشت غیر مجاز از کارت وی کرده بود ؛ شناسایی و دستگیر شد . 

سرهنگ حاجعلی صالحی در گفت‌وگو با پایگاه اطلاع‌رسانی پلیس فتا عنوان کرد:یکی از شهروندان با مراجعه به پلیس فتا و ارایه شکایت خود با موضوع برداشت غیرمجاز از حساب، در اظهارات خود بیان کرد پس از بررسی حسابم و اخذ پرینت حساب از بانک متوجه شدم مبالغی به‌صورت غیرمجاز در حدود 16 میلیون تومان برداشت‌شده است.

این مقام انتظامی تشریح کرد: پس از اخذ اظهارات شاکی و بررسی پرونده مشخص گردید که برداشت‌ها بصورت اینترنتی انجام شده است و این در حالی است که شاکی در اظهارات خود بیان کرده که برای حساب خود رمز دوم یا اینترنتی لحاظ نکرده است که پس از اقدامات فنی و تخصصی به همراه اخذ استعلام‌های متعدد توسط کارشناسان پلیس فتا، کارشناسان توانستند متهم پرونده را شناسایی کنند.

سرهنگ صالحی ادامه داد: پس از هماهنگی با مقام قضایی، متهم در مخفیگاه خود دستگیر و جهت ادامه مراحل قضایی به پلیس فتا اعزام شد. در نهایت با بررسی‌های بیشتر مشخص گردید متهم کارگر سابق شاکی پرونده بوده که در زمان بازجویی نیز منکر به بزه انتصابی خود شده بود اما پس از مشاهده مستندات و ادله دیجیتال جرم، لب به اعتراف گشود و بیان کرد جهت رفع نیاز مالی خود، خیانت‌درامانت کردم و ضمن تعریف کردن یک رمز دوم برای کارت کارفرما ، با توجه به اینکه sms بانک حساب فوق غیرفعال بود اقدام به برداشت و خرید اینترنتی می کردم.

رئیس پلیس فتا غرب تهران بیان داشت:  پس از تکمیل پرونده و درج اعترافات متهم در پرونده، پرونده به همراه شاکی و متهم جهت ارشاد ورای قضایی به دادسرای مربوطه ارسال شد.

سرهنگ صالحی به مردم هشدار داد:  شهروندان در حفظ و نگهداری اطلاعات حساب خود بخصوص کارت‌بانکی دقت لازم را به خرج دهند و از قرار دادن آن در اختیار دیگران پرهیز کنند همچنین sms بانک خود را همیشه فعال نگه‌داشته تا در صورت بروز هرگونه تراکنش نامتعارف،سریعاً اقدامات لازم را انجام دهند .

این مقام مسئول سایت پلیس فتا به آدرس الکترونیکى  www.cyberpolice.ir  را منشاء انتشار اخبار حوادث و هشدارهاى آموزشى پلیس فتا اعلام و آمادگى کارشناسان متخصص و فنى به‌عنوان پشتیبان سایت را جهت دریافت گزارش‌ها مردمى و اخذ نقطه نظرات شهروندان و کاربران اعلام کرد.
 

کلمات کلیدی :

افزودن دیدگاه جدید

700X100.gif

اخبار مرتبط