رفتن به محتوای اصلی
ثبت گزارش
ثبت گزارش
1398-10-01 11:05
تنظیم اندازه قلم

پ

1:32
کد خبر: 146144

متلاشی شدن باند فیشینگ در شهرستان خرمدره

فرمانده انتظامی شهرستان خرمدره از شناسایی و دستگیری فیشینگ کاران حرفه ای خبر داد و گفت: این متهمان با طراحی و انتشار اپلیکیشن‌ها و لینک‌های جعلی مربوط به ماهواره جیبی و.. در شبکه‌های اجتماعی اقدام به کلاهبرداری از قربانیان می‌ کردند.

پایگاه اطلاع رسانی پلیس فتا: سرهنگ دوم محرمعلی قاسمی فرماندهی انتظامی شهرستان خرمدره در تشریح این خبر اظهارداشت: در پی مراجعه حضوری فردی به هویت معلوم به پلیس فتا شهرستان خرمدره مبنی بر کلاهبرداری سایبری موضوع به صورت ویژه در دستور کار کارشناسان پلیس فتا شهرستان قرار گرفت.

وی ادامه داد: درتحقیقات صورت گرفته مشخص شد متهمان در شبکه‌های اجتماعی، با طراحی ربات‌های جعلی با موضوعات مختلف افراد را به یکی از درگاه‌های بانکی هدایت و با وارد کردن اطلاعات کارت بانکی با پیغام خطا مواجه شده و پس از گذشت چند روز متوجه برداشت‌هایی از حساب بانکی شده است.

سرهنگ قاسمی افزود: با اقدامات فنی و شگرد‌های خاص پلیسی متهمان مورد شناسایی قرار گرفت و ضمن هماهنگی قضایی تیمی از کارآگاهان این پلیس به محل سکونت نامبرده‌ها مراجعه و با توقیف کلیه ادله‌های دیجیتالی دو نفر را نیز دستگیر کردند.

این مقام انتظامی بیان داشت : متهمان ابتدا منکر بزه انتسابی ولی پس از مواجهه ‌شدن با مستندات و مدارک جمع آوری شده ازسوی کارشناسان به بزه ارتکاب از طریق سرقت اطلاعات کارت بانکی (فیشینگ) در کل کشور اعتراف کردند. 

وی با اشاره به اینکه شهروندان مراقب کلاهبرداری مجرمان از طریق فیشینگ باشند، تصریح کرد: مجرمان از طریق فیشینگ یک وب‌سایت جعلی شبیه آدرس اصلی درگاه بانکی می‌سازند و شهروندان باید دقت داشته باشند که خودشان حتماً لینک اصلی بانک را وارد نمایند و به لینک‌های ارسالی توجه نکنند.

سرهنگ قاسمی توصیه کرد: شهروندان برای پیشگیری از این نوع کلاهبرداری نسبت به فعال سازی رمز یکبار مصرف کارت بانکی و نحوه فعال‌سازی آن، به بانک‌های عامل مراجعه کرده و همچنین می‌توانند با استفاده از افزونه ضدفیشینگ نسبت به بررسی سایت‌های جعلی بانکی اقدام نمایند.

فرمانده انتظامی شهرستان خرمدره تاکید کرد: شهروندان در صورت مواجهه با هرگونه موارد مشکوک، موضوع را از طریق مرکز فوریت‌های پلیس ۱۱۰ یا وب سایت پلیس فتا به آدرس www.cyberpolice.ir بخش ارتباطات مردمی‌ گزارش کنند.

کلمات کلیدی :

افزودن دیدگاه جدید

700X100.gif

اخبار مرتبط