رفتن به محتوای اصلی
ثبت گزارش
ثبت گزارش
1398-10-02 10:11
تنظیم اندازه قلم

پ

1:27
کد خبر: 146155

رمز پویا را از فروشگاه‌های آنلاین معتبر یا شعب بانک دریافت کنید

سرپرست پلیس فتا قزوین اظهار داشت :با توجه به اجباری شدن دریافت رمز دوم یک‌بار مصرف کارت‌های بانکی،‌ لازم است شهروندان برای دریافت اپلیکیشن رمز پویا حتما به فروشگاه‌های آنلاین معتبر یا شعب بانک مراجعه کنند.

سرهنگ‌ محمدعلی فرهودی سرپرست پلیس فتا قزوین در مصاحبه با خبرنگار پایگاه اطلاع رسانی پلیس فتا در تشریح این خبر گفت: امروزه دریافت رمز دوم یکبار مصرف پویا برای انجام کارهای بانکی از طریق اینترنت، الزامی شده است، اما یکی از مواردی که باید همشهریان عزیز توجه کنند، استفاده از اپلیکیشن‌هایی است که برای این کار در نظر گرفته شده است.

سرهنگ فرهودی ادامه داد: در کنار گسترش روزافزون بازار تلفن همراه و فناوری‌های مرتبط با آن، استفاده از اپلیکیشن‌ها یا نرم‌افزارهای موبایلی این روزها زیاد شده و این در حالی است که برخی افراد سودجو با ساخت بعضی نرم‌افزارها از این فرصت به‌دست‌آمده سوءاستفاده می‌کنند.

وی افزود: این افراد سودجو، با توجه به اجرای طرح دریافت رمز دوم یکبار مصرف پویا اقدام به تبلیغ و ارائه خدمات به شهروندان با طراحی اپلیکیشن‌های جعلی سعی دارند اعتماد کاربران را در فضای مجازی جلب کنند. با دانلود و نصب این اپلیکیشن‌ها سرقت اطلاعات ذخیره‌شده روی گوشی همراه یا سیستم‌ها صورت می‌گیرد، اطلاعاتی مثل عکس ذخیره‌شده روی سیستم یا اطلاعات بانکی به راحتی از سوی مجرمان سایبری به سرقت می‌رود.

سرپرست پلیس فتا قزوین در توصیه به شهروندان گفت : لازم است برای فعال‌سازی رمز یک‌بارمصرف، حتما با مراجعه‌به سایت بانک مربوطه، راهنمای فعال کردن رمز یک‌بارمصرف را دریافت کرده و درصورت اقدام برای دریافت اپلیکیشن رمز پویا، حتما به فروشگاه‌های آنلاین معتبر یا شعب بانکی مراجعه کنید.

وی ضمن تاکید بر اینکه برای دریافت رمز یک بار مصرف نیازی به پرداخت وجه و یا ثبت نام در هیچ سایتی نمی باشد، از شهروندان خواست: به پیام ها و درخواست‌های مشکوک به  خصوص پیامک‌ها از خصوط شخصی اعتنا نکرده و در صورت مواجهه با موارد مشابه آن را از طریق مرکز فوریت‌های سایبری سایت پلیس فتا به نشانی www.cyberpolice.ir  با ما در میان بگذارند.
 

کلمات کلیدی :

افزودن دیدگاه جدید

700X100.gif

اخبار مرتبط