رفتن به محتوای اصلی
ثبت گزارش
ثبت گزارش
1399-01-04 20:11
تنظیم اندازه قلم

پ

1:37
کد خبر: 146156

فیس‌بوک در حال توسعه سیستم‌عامل خود برای جایگزینی اندروید است

فیس‌بوک در حال توسعه سیستم‌عامل خود جهت حذف وابستگی به سیستم‌عامل Android Google برای محصولات سخت افزاری آینده خود مانند Oculus و Portal است.

مارک لوکوفسکی، مهندس سابق مایکروسافت که در ایجاد سیستم‌عاملWindows NT نقش داشته، این پروژه را هدایت و سیستم‌عامل جدید Facebook را از ابتدا ایجاد می‌کند.

برای اولین بار نیست که یک شرکت سعی می‌‎کند خود را از وابستگی به Android آزاد کند. شرکت Huawei قبلاً HarmonyOS را ایجاد کرده بود و فیس بوک پیش از این نیز نمونه‌های اولیه یک سیستم‌عامل سفارشی را برای خود ایجاد کرده بود، اما با این وجود در آن زمان با اندروید پیش رفت.

اندرو بوسورث، رئیس AR و VR در فیس‌بوک می‌گوید: "ما می‌خواهیم مطمئن شویم که نسل بعدی از سیستم‌عامل ما استفاده می‌کند. ما نمی‌توانیم در این مورد به بازار یا رقبا اعتماد کنیم. بنابراین ما خودمان این کار را خواهیم کرد".

طبق اطلاعات، به نظر می‌رسد که فیس‌بوک در تلاش است تا رویکرد "باغ دیواری" اپل را برای توسعه سخت‌افزار فعلی و آینده خود اتخاذ کند.

این بدان معناست که فیس‌بوک دوست دارد یک اکوسیستم ایجاد کند، جایی که همه چیز از طراحی سخت‌افزار گرفته تا پردازنده‌های موجود در آن، و سیستم‌عامل نیز توسط این شرکت کنترل ‌شود.

با توجه به اینکه اکنون Facebook شهرت بدی در اعتماد به نفس ایجاد کرده است، بنابراین من مطمئنم که مردم مایل نیستند سخت‌افزارهایی با سیستم‌عامل فیس بوک را خریداری کنند.

با این وجود، به نظر می‌رسد این شرکت در مورد برنامه‌های سخت افزاری خود بسیار جدی است. علاوه بر Oculus و Portal، گفته می‌شود که Facebook در حال کار بر روی عینک‌های AR با نام Orion اوریون است که دارای یک رابط کامپیوتری برای کنترل آن خواهد داشت.

همچنین شایعاتی مبنی بر یک دستیار صوتی فیس‌بوک برای بلندگوها و نمایشگرهای هوشمند آینده شنیده می‌شود. یک منبع آگاه در این خصوص گفت: این شرکت حتی به مایکروسافت نزدیک شده تا مجوز داده‌های مربوط به موتور جستجوی بینگ خود را برای آموزش این دستیار به دست بیاورد.

در هنگام ورود سیستم‌عامل جدید فیس‌بوک هیچ کلمه‌ای جهت استفاده محصول از آن وجود ندارد. بنابراین برای جزئیات بیشتر باید کمی صبر کنیم.

کلمات کلیدی :

افزودن دیدگاه جدید

700X100.gif

اخبار مرتبط