رفتن به محتوای اصلی
ثبت گزارش
ثبت گزارش
۱۳۹۸-۱۰-۰۳ ۰۹:۰۰
تنظیم اندازه قلم

پ

۱:۵۳

برنامه ToTok جاسوسی میلیون‌ها کاربر اندروید و آیفون را گرفت

طبق گزارش‌ها از برنامه ToTok برای جاسوسی و جمع‌آوری داده‌ها استفاده کرده است - ToTok را با Tiktok مخلوط نکنید.
 

علیرغم ادعاهای بلند گوگل و اپل مبنی بر اطمینان از فقط برنامه‌های معتبر و معتبر در فروشگاه رسمی و فروشگاه برنامه رسمی آن‌ها، محققان همچنان برنامه‌های سایه‌ای را در این سیستم‌عامل‌ها جستجو می‌کنند. دلیل این‌که چنین برنامه‌هایی مانند هرگونه جرائم سایبری مخرب تلقی می‌شوند، پتانسیل استفاده آن‌ها به‌عنوان ابزار جاسوسی برای دولت است.

totok-messaging-app-caught-spying-on-millions-of-android-iphone-users-1.jpg

آخرین مورد پیوستن به لیست برنامه‌های موبایل سایه‌دار نمایش داده‌شده در فروشگاه App اپل و Google نمایش Store،شرکت پیام کوتاه امری مستقر در امارات متحده عربی Breej Holdings است.به گزارش نیویورک‌تایمز،این‌یک برنامه پیام‌رسانی و تماس صوتی فوری است که احتمالاً دولت امارات متحده عربی از آن به‌عنوان یک ابزار جاسوسی استفاده می‌کند.

در سال ۲۰۱۹ منتشر شد،"برنامه تماس سریع و ایمن و پیام‌رسانی" ToTok می‌تواند تقریباً هر حرکت،مکالمه،صدا،تصویر،قرار ملاقات و رابطه شخصی را که برنامه را بر روی دستگاه تلفن همراه خود نصب می‌کند،ردیابی کند. این رمزنگاری را برای محافظت از داده‌ها در برابر جاسوسی به‌صورت رمزگذاری نهایی ارائه نمی‌دهد و خط‌مشی رازداری آن فقط به ذخیره‌سازی داده‌ها می‌پردازد و نه حفاظت از داده‌ها.

ازآنجاکه این امکان را برای کاربران فراهم می‌کند تا در سراسر جهان با خانواده و دوستان خود در ارتباط باشند و تماس‌های صوتی و تصویری نامحدود را به شما پیشنهاد می‌دهند،محبوبیت بسیار زیادی به‌ویژه کاربران در امارات به دست آورده است .

محققان NYT تشخیص دادند که این برنامه قبلاً میلیون‌ها بار از طریق فروشگاه‌های رسمی برنامه‌ها ازجمله نمایش Store و فروشگاه App بارگیری شده است.بااین‌حال،هر دو شرکت پس از اخباری مبنی بر اینکه یک ابزار جاسوسی ساخته‌شده است،این برنامه را از فروشگاه‌های برنامه مربوطه حذف کرده‌اند.

اگر از قبل بر روی تلفن شما نصب‌شده باشد،به‌احتمال‌زیاد باعث سرقت داده‌ها می‌شود.کارمند سابق NSA و در حال حاضر یک محقق امنیتی در Jamf Patrick Wardle از کاربران خواست تا سریعاً این برنامه را حذف کنند.

گروه محققان NYT همچنین معتقد است که Breej Holdings متحد Dark Matter،یک شرکت اطلاعاتی و هکری سایبری است،که FBI در حال حاضر مشارکت در جرائم سایبری مختلف را بررسی می‌کند. Dark Mater با PAX AI،یک شرکت هوش مصنوعی و داده‌کاوی در ابوظبی واقع‌شده است.

جالب است که مطابق ارزیابی یک مقام NSA که تجزیه‌وتحلیل پزشکی قانونی برنامه را برای NYT انجام داده،به نظر می‌رسد که این برنامه نمونَک برنامه چینی YeeCell باشد.

کلمات کلیدی :

افزودن دیدگاه جدید

700X100.gif

اخبار مرتبط