رفتن به محتوای اصلی
ثبت گزارش
ثبت گزارش
1399-01-04 20:11
تنظیم اندازه قلم

پ

1:49
کد خبر: 146182

شگرد کلاهبرداری با عنوان هزینه نگهداشت کالا در سایت دیوار

رئیس پلیس فتا کرمان از یک شگرد کلاهبرداری با عنوان هزینه نگهداشت کالا در سایت دیوارخبر داد .

پایگاه اطلاع رسانی پلیس فتا‌: سرهنگ امین یادگارنژاد رئیس پلیس فتا کرمان در تشریح این خبر گفت: تعدادی از شهروندان با دردست داشتن مرجوعه قضایی ضمن مراجعه به این پلیس ، درخواست رسیدگى به شکوائیه های خود مبنى بر کلاهبردارى که عمدتاً  از طریق آگهی جعلی فروش تلویزیون، موضوع به صورت ویژه در دستور کار کارشناسان پلیس فتا قرار گرفت.

وی افزود: شاکیان در تحقیقات اولیه خود در خصوص نحوه کلاهبردارى صورت گرفته بیان داشتند‌، فردی با درج آگهی با قیمت وسوسه انگیز در سایت دیوار که عمدتاً آگهی فروش لوازم خانگی  با آگهی دهنده تماس برقرارمی کرد و درخواست کالای مذکور را می‌ نماید، که فروشنده از خریدار تقاضای مبلغی بابت بیعانه می‌کند و پس از دریافت مبلغ مربوطه تلفن همراه خود را خاموش و دیگر پاسخگو نمی‌باشد.

سرهنگ امین یادگارنژاد ادامه داد: کارشناسان پلیس فتا پس از انجام یک‌ سری اقدامات فنی ، تخصصی و اخذ دستور قضایی توانستند متهمان را در مخفیگاهشان شناسایی و دستگیر کنند.

وی تصریح کرد:عاملان کلاهبردارکه یک خانم و اقای جوان بودند با استفاده از این شگرد، جمعاً مبلغ بیش از 10 میلیون ریال از شاکیان کلاهبرداری کردند.

این مقام انتظامی با اشاره به اینکه تعداد زیادی از هموطنان‌مان که  با این شگرد در دام این کلاهبرداران قرار گرفتند، هشدار داد و گفت: عده‌ای از کاربران خریدار تصور می‌کنند‌ اگر فروشنده شماره حساب و یا شماره تلفن  و آدرس خود را در آگهی درج کند می‌توان به او اعتماد کرد  اما این تصور اشتباه است زیرا ممکن است اطلاعات شخص دیگری مورد سوء‌استفاده قرار گرفته باشد.

وی تاکید کرد: از پرداخت هرگونه وجهی تحت عنوان بیعانه یا هزینه نگهداشت محصول پرداخت نکنید.‌، تا زمانی که جنس مورد نظر خود را دریافت نکرده‌اید؛همچنین در قبال دریافت کالا از فروشنده درخواست رسید نمایند تا اگر کالا، مسروقه بود بتواند به راحتی فرد فروشنده را معرفی کرده و علیه وی شکایت کنند.

سرهنگ امین یادگار نژاد بیان داشت‌: سایت پلیس فتا به آدرس الکترونیکی www.cyberpolice.ir آماده دریافت گزارش های مردمی بوده و همچنین کاربران گرامی می‌توانند آخرین اخبار حوادث و رویدادهای سایبری را از این سایت دریافت کنند ، همچنین شماره تماس ۲۴۶۰۳ ۲۱۸ ۰۳۴ به صورت شبانه روزی آماده پاسخگویی به سوالات شهروندان در سراسر استان است.
 
 

 

کلمات کلیدی :

افزودن دیدگاه جدید

700X100.gif

اخبار مرتبط