رفتن به محتوای اصلی
ثبت گزارش
ثبت گزارش
1399-01-04 20:11
تنظیم اندازه قلم

پ

کد خبر: 146215

امنیت در فضای مجازی را جدی بگیرید

کارشناس پلیس فتا استان فارس ضمن حضور در کارگاه آشنایی با آسیب‌های فضای مجازی برای مدیران کارخانه دینا، مهم‌ترین گام در پیشگیری از آسیب‌ها و خطرات فضای مجازی را ارتقاء دانش سایبری عنوان کرد.

پایگاه اطلاع‌رسانی پلیس فتا: ستوانیکم امیر سبزلون کارشناس پلیس فتا استان فارس با حضور در جمع مدیران سطح یک کارخانه دینا شیراز، گفت: در حفظ نام کاربری و رمز عبور اینترنتی و رمز کارت‌های بانکی خود، نهایت دقت را انجام داده و برای پیشگیری از هرگونه سوء استفاده احتمالی، از ارائه این اطلاعات به سایر افراد حتی همکاران نزدیک خود و به ویژه افشای آنها در فضای مجازی و شبکه‌های اجتماعی خودداری کنید.

وی ادامه داد : از پذیرش درخواست افراد ناشناس مبنی بر استفاده از کارت شما جهت انجام امور بانکی از قبیل کارت به کارت، خرید شارژ و… در کنار دستگاه‌های عابر بانک به منظور جلوگیری از تولید رمز دوم اینترنتی، اکیداً خودداری کنید.

ستوانیکم سبزلون گفت: در مواجهه با کلاه‌ بردارانی که با استفاده از تکنیک‌های مهندسی اجتماعی نظیر سایت‌های جعلی و ... با عناوین شارژ ارزان قیمت و سایر پیشنهادات وسوسه کننده، درصدد سوء استفاده از اعتماد افراد و متقاعد کردن آنها به فاش کردن اطلاعات مالی هستند، مراقب و هوشیار باشید.

این کارشناس در توصیه به افراد حاضر در کارگاه، به جهت پیشگیری از افشای اطلاعات حساب و کارت بانکی اعلام کرد: هرگز اطلاعات مهم حساب و کارت بانکی خود نظیر شماره ۱۶ رقمی، CVV2 ،  تاریخ انقضا و رمز دوم اینترنتی را در صفحات نامعلوم و پیشنهاد شده وارد نکنید.

این مقام انتظامی ضمن تقدیر و تشکر از مجموعه مدیریت و پرسنل آن کارخانه به منظور برگزاری کارگاه آموزشی پیشگیری از آسیب های فضای مجازی درخواست کرد: در صورت مشاهده موارد مشکوک کلاه‌برداری سایبری و سایر موضوعات آن را از طریق سایت پلیس فتا به آدرس  www.Cyberpolice.ir بخش مرکز فوریت‌های سایبری، گزارش کنند.

 

کلمات کلیدی :

افزودن دیدگاه جدید

700X100.gif

اخبار مرتبط