رفتن به محتوای اصلی
ثبت گزارش
ثبت گزارش
1398-10-04 11:43
تنظیم اندازه قلم

پ

1:03
کد خبر: 146218

شبکه‌های اجتماعی ابزاری برای انتقام‌جویی نیست

رئیس پلیس فتا استان آذربایجان‌غربی با اشاره به اینکه هر گونه مزاحمت در فضای مجازی جرم محسوب می‌شود،گفت: در این راستا فردی که باعث آبروریزی شخصی در فضای مجازی شده بود، شناسایی شد.

سرهنگ کارآگاه اکبر نصرتی رئیس پلیس فتا استان آذربایجان‌غربی در گفتگو با پایگاه اطلاع رسانی پلیس فتا گفت: در پی مراجعه احدی از شهروندان مبنی بر اینکه فردی با انتشار مطالب توهین‌آمیزی در اینستاگرام باعث آبروریزی وی گردیده، موضوع در اسرع وقت دستور کار کارشناسان قرار گرفت.

وی ادامه داد: با بررسی‌های فنی و تخصصی صورت گرفته در فضای مجازی فرد مورد نظر شناسایی و با دستور مقام قضایی در محل اختفای خود، دستگیرشد.

این مقام انتظامی گفت: در روند رسیدگی به موضوع، متهم در مواجهه با مستندات کافی لب به اعتراف گشوده و اعلام کرد که با توجه به اختلافات پیش آمده بین آن‌ها در صدد انتقام‌جویی بر‌آمده و مطالب توهین‌آمیزی بر علیه وی در شبکه اجتماعی اینستاگرام منتشر کرده است.

سرهنگ نصرتی با اشاره به اینکه شبکه‌های اجتماعی ابزاری برای هتک حیثیت و انتقام‌جویی نیست و آبرویی که از طریق فضای مجازی ریخته شود دیگر قابل جبران نیست، گفت: برای خاطیان برابر قانون مجازاتی مانند حبس و جزای نقدی در نظر گرفته شده است.

وی در پایان سایت پلیس فتا (www.cyberpolice.ir)را به عنوان پل ارتباطی با شهروندان معرفی کرده و از آنان خواست در صورات مواجهه با هر گونه موارد مشکوک و غیر قانونی در فضای مجازی موضوع را از این طریق با پلیس در میان بگذارند.

کلمات کلیدی :

افزودن دیدگاه جدید

700X100.gif

اخبار مرتبط