رفتن به محتوای اصلی
ثبت گزارش
ثبت گزارش
1398-10-04 11:38
تنظیم اندازه قلم

پ

0:54
کد خبر: 146219

مراقب برنامه‌های اندرویدی جعلی دریافت رمز یک‌بارمصرف باشید

رئیس پلیس فتا فرماندهی انتظامی استان گیلان، در خصوص کلاهبرداری در قالب برنامه‌های جعلی دریافت رمزیک‌بارمصرف هشدار داد.

پایگاه اطلاع رسانی پلیس فتا: سرهنگ پورمستمند رئیس پلیس فتا گیلان،در خصوص کلاهبرداری در قالب ارسال پیامک، دانلود و نصب برنامه جعلی دریافت رمز یک‌بارمصرف خبر داد و گفت:اخیراً کلاهبرداران با ساخت و بارگذاری برنامه‌های جعلی اندرویدی، با ارسال پیامک‌های انبوه و همچنین در شبکه‌های اجتماعی اقدام به کلاهبرداری از شهروندان می‌کنند. 

این مقام انتظامی بابیان اینکه جهت فعال‌سازی نرم‌افزار جعلی از کاربر اطلاعات کارت‌بانکی نظیر شماره کارت،cvv2، رمز اینترنتی ایستا و تاریخ انقضای کارت که درنهایت با توجه به فعال بودن رمز ایستا تا پایان دی‌ماه سال جاری منجر به سرقت اطلاعات حساب بانکی کاربران می‌شود.

سرهنگ پورمستمند با تأکید اینکه مردم نباید به پیشنهادهای جذاب و اغواگرایانه کلاهبرداران سایبری که غیرقانونی و جعلی هستند توجه کنند و حتماً برای نصب و فعال‌سازی رمز دوم پویا به سایت رسمی بانک مربوطه مراجعه کنند.

رئیس پلیس فتا گیلان با اشاره به اینکه آگاهی بخشی و پیشگیری از وقوع جرائم در فضای مجازی از اولویت‌های پلیس فتا است، خاطرنشان کرد: شهروندان می‌توانند به‌صورت مستمر برای مطالعه اخبار جرائم سایبری و همچنین گزارش جرائم سایبری به وب‌سایت ‎www.cyberpolice.ir بخش گزارش مردمی مراجعه کنند.

کلمات کلیدی :

افزودن دیدگاه جدید

700X100.gif

اخبار مرتبط