رفتن به محتوای اصلی
ثبت گزارش
ثبت گزارش
1399-01-04 20:11
تنظیم اندازه قلم

پ

کد خبر: 146243

کلاهبرداری اینترنتی با ترفندخالی کردن حساب مردم

فرمانده انتظامی استان البرز از دستگیری هکر جوان با 500 فقره کلاهبرداری اینترنتی در شهرستان "ساوجبلاغ" خبر داد.

پایگاه اطلاع رسانی پلیس فتا: سردار "عباسعلی محمدیان" فرمانده انتظامی استان البرز با اعلام این خبر گفت: در پی مراجعه فردی به پلیس فتا  و اعلام اینکه مبلغ 26 میلیون ریال از حساب وی به صورت غیر مجاز برداشت شده است، رسیدگی به موضوع در دستور کار کارشناسان پلیس فتا این شهرستان قرار گرفت.

وی افزود: ماموران در بررسی های اولیه متوجه شدند، وجه اعلامی از حساب مال باخته برداشته شده و پس از چند بار جابه جایی در حساب های مختلف به حساب شخصی در یکی از استانهای جنوبی کشور واریز شده است که بلافاصله حساب وی مسدود شد و انجام تحقیقات پلیسی  در خصوص این پرونده آغاز شد.

این مقام انتظامی ادامه داد: ماموران با انجام اقدامات پلیسی متوجه شدند، کلاهبرداری توسط فرزند نوجوان فردی که صاحبش مقصد نهایی پول های کلاهبرداری بوده، انجام شده است.در ادامه با انجام اقدامات پلیسی متهم را به استان البرز دعوت و در یک عملیات غافلگیرانه نامبرده را دستگیر کردند.متهم با مشاهده مستندات چاره ای جز اعتراف در پیش روی خود ندید و به 500 فقره کلاهبرداری اینترنتی به ارزش 2 میلیارد ریال اقرار کرد.

فرمانده انتظامی استان البرز گفت: متهم با تبلیغات گسترده خرید شارژ ارزان و کانال های دوست یابی در شبکههای اجتماعی و گروه های تلگرامی، کاربران را به صفحات جعلی پرداخت وجه هدایت میکرد و پس از سرقت اطلاعات حسابشان مبادرت  به برداشت غیرمجاز از حساب آن ها می کرده است.

سردار محمدیان با بیان اینکه استفاده از رمزهای دوم پویا در کاهش جرایم اینترنتی نقش مهمی خواهد داشت، گفت: شهروندان برای اطلاع از نکات پیشگیری ازسرقت های اینترنتی، به وبگاه پلیس فتا  به آدرس www.cyberpolice.ir مراجعه کنند.

کلمات کلیدی :

افزودن دیدگاه جدید

700X100.gif

اخبار مرتبط