رفتن به محتوای اصلی
ثبت گزارش
ثبت گزارش
1398-10-07 08:37
تنظیم اندازه قلم

پ

1:20
کد خبر: 146245

تأثیرات منفی استفاده از فضای مجازی بر زندگی جوانان

کارشناس پلیس فتا کردستان با برگزاری کارگاهی آموزشی برای کارکنان آموزش‌وپرورش استان به تأثیرات منفی استفاده نامناسب از فضای مجازی پرداخت .
 

پایگاه اطلاع‌رسانی پلیس فتا: سروان اسکندری کارشناس پلیس فتا استان کردستان در کارگاه آموزشی با عنوان آسیب‌های فضای مجازی که در سنندج برگزارشده بود گفت: امروزه شبکه‌های اجتماعی به‌صورت فراگیر در جوامع رواج پیداکرده است؛ این شبکه‌های اجتماعی علاوه بر فواید زیادی که برای افراد جامعه دارند، آسیب‌ها و مضراتی نیز در صورت استفاده نامتعارف برای جوانان و نوجوانان به دنبال خوددارند.

وی ادامه داد: به دلیل ویژگی‌های خاص فضای مجازی و نو بودن این محیط، بسیاری از والدین و معلمان فرصت، امکان و یا دانش کافی برای شناخت دقیق این فضا را ندارند و عدم آشنایی مناسب آن‌ها با فضای مجازی و در مقابل استفاده بی‌رویه و روزمره نوجوانان و جوانان و حتی کودکان باعث شده است که امروزه بزرگ‌ترین چالش و تهدید دامن‌گیر خانواده‌ها باشد.

این مقام انتظامی ادامه داد: بیشترین گروه سنی که در معرض آسیب‌های شبکه‌های اجتماعی قرار دارند نوجوانان و جوانان هستند که ایجاد محدودیت باعث حساسیت بیشتر جوان و نوجوان می‌شود. برای کاهش آثار مخرب فضای مجازی باید طریقه استفاده درست از این ابزار را به آنان نشان داد. بنابراین رفتار صحیح والدین و ارائه راهکارهایی که بهترین گزینه جهت تصحیح رفتار کودکان، نوجوانان و جوانان است و بیشتر از آنکه لجبازی فرزند را تحریک کند، موجب راهنمایی و همراهی آگاهانه آن‌ها می‌شود.

کارشناس پلیس فتا کردستان با تأکید بر خدمات‌رسانی آنلاین پلیس فتا در حوزه‌های مختلف به‌ویژه دریافت مشاوره خاطرنشان کرد: سازمان‌های دولتی، مراکز فرهنگی و مدارس نیز می‌توانند با استفاده از ظرفیت‌های بومی فضای مجازی به فرهنگ‌سازی پرداخته و این فضا را در اختیار خود گرفته و نگذارند محتوای خارج از عرف به‌راحتی منتشرشده و به دست قشر جوان و نوجوان ما برسد.
 

کلمات کلیدی :

افزودن دیدگاه جدید

700X100.gif

اخبار مرتبط