رفتن به محتوای اصلی
ثبت گزارش
ثبت گزارش
۱۳۹۸-۱۰-۰۷ ۰۸:۳۷
تنظیم اندازه قلم

پ

۱:۲۰
درسنندج برگزار شد:

تأثیرات منفی استفاده از فضای مجازی بر زندگی جوانان

کارشناس پلیس فتا کردستان با برگزاری کارگاهی آموزشی برای کارکنان آموزش‌وپرورش استان به تأثیرات منفی استفاده نامناسب از فضای مجازی پرداخت .
 

پایگاه اطلاع‌رسانی پلیس فتا: سروان اسکندری کارشناس پلیس فتا استان کردستان در کارگاه آموزشی با عنوان آسیب‌های فضای مجازی که در سنندج برگزارشده بود گفت: امروزه شبکه‌های اجتماعی به‌صورت فراگیر در جوامع رواج پیداکرده است؛ این شبکه‌های اجتماعی علاوه بر فواید زیادی که برای افراد جامعه دارند، آسیب‌ها و مضراتی نیز در صورت استفاده نامتعارف برای جوانان و نوجوانان به دنبال خوددارند.

وی ادامه داد: به دلیل ویژگی‌های خاص فضای مجازی و نو بودن این محیط، بسیاری از والدین و معلمان فرصت، امکان و یا دانش کافی برای شناخت دقیق این فضا را ندارند و عدم آشنایی مناسب آن‌ها با فضای مجازی و در مقابل استفاده بی‌رویه و روزمره نوجوانان و جوانان و حتی کودکان باعث شده است که امروزه بزرگ‌ترین چالش و تهدید دامن‌گیر خانواده‌ها باشد.

این مقام انتظامی ادامه داد: بیشترین گروه سنی که در معرض آسیب‌های شبکه‌های اجتماعی قرار دارند نوجوانان و جوانان هستند که ایجاد محدودیت باعث حساسیت بیشتر جوان و نوجوان می‌شود. برای کاهش آثار مخرب فضای مجازی باید طریقه استفاده درست از این ابزار را به آنان نشان داد. بنابراین رفتار صحیح والدین و ارائه راهکارهایی که بهترین گزینه جهت تصحیح رفتار کودکان، نوجوانان و جوانان است و بیشتر از آنکه لجبازی فرزند را تحریک کند، موجب راهنمایی و همراهی آگاهانه آن‌ها می‌شود.

کارشناس پلیس فتا کردستان با تأکید بر خدمات‌رسانی آنلاین پلیس فتا در حوزه‌های مختلف به‌ویژه دریافت مشاوره خاطرنشان کرد: سازمان‌های دولتی، مراکز فرهنگی و مدارس نیز می‌توانند با استفاده از ظرفیت‌های بومی فضای مجازی به فرهنگ‌سازی پرداخته و این فضا را در اختیار خود گرفته و نگذارند محتوای خارج از عرف به‌راحتی منتشرشده و به دست قشر جوان و نوجوان ما برسد.
 

کلمات کلیدی :

افزودن دیدگاه جدید

700X100.gif

اخبار مرتبط