رفتن به محتوای اصلی
ثبت گزارش
ثبت گزارش
1399-01-04 20:11
تنظیم اندازه قلم

پ

0:52
کد خبر: 146255

برگزاری کارگاه آموزشی استفاده هوشمندانه از فضای سایبر

کارگاه آموزشی درجمع دانش آموزان دبیرستان جبارخوشی باهدف استفاده آگاهانه وآشنایی کاربران با آسیب‌ها وتهدیدات فضای مجازی برگزار شد.

پایگاه اطلاع‌رسانی پلیس فتا:کارشناس دایره تشخیص و پیشگیری پلیس فتا استان خراسان شمالی با حضوردرجمع دانش آموزان گفت:حفظ و نگهداری از اطلاعات خصوصی از مهم‌ترین عوامل داشتن امنیت در فضای مجازی‌ است، سهل‌انگاری،بی‌توجهی به حفاظت ازحریم خصوصی می‌تواند مجرمان را دررسیدن به اهداف شوم خود کمک کند.

کارشناس پلیس فتا بیان کرد:فضای مجازی یک دنیا فرصت و بی نهایت تهدید می‌باشد که اگر از این فضا به‌طور صحیح استفاده نشود آسیب‌ها و خطرات جبران‌ناپذیری را در پی خواهد داشت.

وی سرقت اطلاعات شخصی توسط سوءاستفاده کنندگان را از جرائم سایبری در حوزه فضای سایبر برشمرد و نکات لازم را در این خصوص به دانش آموزان ارایه داد و گفت : در سیستمهای رایانه و تلفن همراه متصل به اینترنت اطلاعات شخصی خصوصاً عکس‌های خانوادگی خود را قرار ندهید . 

کارشناس پلیس فتا خراسان شمالی با اشاره به قابلیت‌های سایت پلیس فتا برای ارتقای آگاهی و اطلاعات دانش آموزان آن را پل ارتباطی با شهروندان خواند و گفت::در صورت مشاهده موارد مشکوک آن را از طریق سایت پلیس فتا به آدرسwww.cyberpolice.ir بخش مرکز فوریت‌های سایبری،گزارش کنند. 

کلمات کلیدی :

افزودن دیدگاه جدید

700X100.gif

اخبار مرتبط