رفتن به محتوای اصلی
ثبت گزارش
ثبت گزارش
۱۳۹۸-۱۰-۰۷ ۱۰:۰۵
تنظیم اندازه قلم

پ

۲:۱۱
وب سایت هکر نیوز نوشت:

بازداشت ۱۲۲ کلاه بردار چینی در نپال به اتهام جرائم سایبری

روز سه‌شنبه پلیس نپال ۱۲۲ زن و مرد چینی را به اتهام انجام بزرگ‌ترین جرائم مالی توسط خارجیان بازداشت کرد.

کاتماندو: پلیس نپال روز سه‌شنبه ۱۲۲ زن و مرد چینی را به اتهام بزرگ‌ترین انجام بزرگ‌ترین جرائم مالی توسط خارجیان بازداشت کرد. هوبیندرا بوگاتی ، افسر پلیس نپالی گفت ، سفارت چین از این حملات آگاه بوده و از بازداشت‌های صورت گرفته در کشور ما کاملاً حمایت کرده است. رئیس پلیس پایتخت در کاتماندو در خصوص این خبر اظهار داشت: مظنونان روز دوشنبه هنگامی‌که پلیس اطلاعاتی مبنی بر اینکه برخی از اتباع خارجی دارای ویزای چینی که مشغول فعالیت مالی مشکوک هستند، دستگیر شدند.

اوتام سوددی ، رئیس پلیس کاتماندو گفت: "این اولین بار است که این تعداد از افراد خارجی به جرم فعالیت‌های مشکوک به جرائم مالی و کلاه‌برداری اینترنتی بازداشت‌شده‌اند."

این افراد به جرم فعالیت‌های سایبری مختلفی همچون هک کردن اطلاعات بانکی و دستگاه‌های ATM و موارد دیگر دستگیرشده‌اند. این ۱۲۲ زن و مرد با پاسپورت و لپ‌تاپ‌های مصادره شده در ایستگاه‌های مختلف پلیس بازداشت هستند.

 هوبیندرا بوگاتی ، یکی دیگر از افسران پلیس، گفت: " سفارت چین در نپال از این حملات آگاه بوده و کاملاً از بازداشت‌ها پشتیبانی کرده است. سخنگوی وزارت امور خارجه چین در پکن گفت ، نپال و پلیس چین توافق کردند که در تحقیقات همکاری کنند و چین مایل به افزایش همکاری‌ها و برخورد با مجرمان با کشور دوست و همسایه خود نپال است."

در سال‌های اخیر مردم چین به‌طور فزاینده‌ای در کشورهای آسیایی به ظن تقلب و سایر فعالیت‌های غیرقانونی بازداشت می‌شوند. هفته گذشته در فیلیپین ۳۴۲ کارگر چینی به جرم انجام فعالیت‌های کلاه‌برداری و قماربازی دستگیر شدند. برخی از شهروندان چین نیز به جرم قاچاق طلا دستگیر شدند درحالی‌که در ماه سپتامبر ، پنج نفر به جرم سرقت پول از دستگاه‌های نقدی بانکی در سایر کشورهای آسیایی دستگیر شدند. اگر میزان فعالیت‌های جنایی چینی‌ها در نپال افزایش یابد، امور ایالتی بین دو کشور می‌تواند رو به بدی برود.

چین در سال‌های اخیر فعالیت‌های FDI خود (ایجاد و کسب منافع پایدار برای اشخاص حقیقی و حقوقی کشوری در یک فعالیت اقتصادی (سهامداری در شرکت‌ها و ...) واقع در کشور دیگر، به‌نحوی‌که این منافع پایدار دلالت بر وجود رابطه بلندمدت میان سرمایه‌گذاری مستقیم از یکسو و موضوع سرمایه‌گذاری از سوی دیگر دارد) را در نپال افزایش داده است و درزمینه ی توسعه جاده‌ها ، نیروگاه‌ها و بیمارستان‌ها فعالیت می‌کند.

بیش از ۱۳۴۰۰۰ جهانگردان چینی بین ژانویه و اکتبر سال جاری از نپال بازدید کردند که بر اساس آمار هیئت گردشگری نپال ، ۹.۲ درصد نسبت به مدت مشابه سال ۲۰۱۸ افزایش‌یافته است. در طی بازدید از رئیس‌جمهورشی جینپینگ در ماه اکتبر ، نپال و چین پیمانی را برای همکاری با یکدیگر و ارائه کمک‌های متقابل در امور جنایی و کلاه‌برداری  مالی امضا کردند.

ترجمه: حسین موالی
 

کلمات کلیدی :

افزودن دیدگاه جدید

700X100.gif

اخبار مرتبط