رفتن به محتوای اصلی
ثبت گزارش
ثبت گزارش
۱۳۹۸-۱۰-۰۷ ۱۱:۳۳
تنظیم اندازه قلم

پ

۱:۱۵

شگرد مجرمان سایبری در قالب پرداخت عوارض آزادراه

رئيس اداره تشخیص و پیشگیری پليس فتا استان اصفهان در خصوص شیوه جدید کلاهبرداری از مالکان خودرو در برنامه های جعلی پرداخت عوارض الکترونیکی آزاد راه هشدار داد.

پایگاه اطلاع رسانی پلیس فتا: سرهنگ دوم محمد رضا حسن زاده در تشریح این خبر اظهار داشت: از زمان الکترونیکی شدن پرداخت عوارض در برخی از آزاد راه های کشور از ابتدای سال جاری تا کنون و عملی شدن این سامانه‌ها پیام هایی  مبنی برالزام پرداخت عوارضی  برروی گوشی تلفن همراه مالکان خودرو ارسال می‌شود.

وی عنوان داشت:  برخی از مالکان خودرو به جهت بیم از اعمال جریمه عدم پرداخت عوارض خودرو با جستجو در فضای مجازی و شبکه‌های اجتماعی بدون توجه و اطمینان به اعتبار سایت ها و برنامه‌های کاربردی  اقدام به ثبت اطلاعات کارت بانکی در درگاه‌های تقلبی ویا نصب برخی از برنامه های کاربردی  جعلی می‌کنند که همین امر باعث از دست رفتن اطلاعات کارت های بانکی مالکان خودرو و در نتیجه برداشت غیر مجاز از حساب بانکی  آنان می شود.

این مقام انتظامی توصیه کرد: بهتر است مالکان خودرو پرداخت الکترونیکی عوارض خودرو خود را از طریق سایت‌ها و برنامه های کاربردی معتبر انجام دهند و از دانلود کردن برنامه‌هایی که در کانال‌ها و شبکه‌های اجتماعی مختلف ارائه شده و یا لینک‌هایی که فاقد اعتبار لازم می‌باشند خودداری کنند، همچنین برنامه‌های جعلی با دریافت برخی از مجوزها، امکان دسترسی به تمامی اطلاعات ذخیره شده در گوشی تلفن همراه را خواهند داشت و می‌توانند از قربانیان سوءاستفاده کند.

 رئیس اداره تشخیص و پیشگیری پلیس فتااستان اصفهان خاطر نشان کرد: از شهروندان تقاضا داریم درصورت مشاهده هرگونه تخلف درفضای‌مجازی، نظیرکلاهبرداری‌های اینترنتی، برنامه های جعلی و سایت‌هایی با محتوای مجرمانه آن را از طریق سایت پلیس فتا به آدرس Cyberpolice.ir بخش ارتباطات مردمی گزارش دهند.

کلمات کلیدی :

افزودن دیدگاه جدید

700X100.gif

اخبار مرتبط