رفتن به محتوای اصلی
ثبت گزارش
ثبت گزارش
1398-10-08 11:13
تنظیم اندازه قلم

پ

1:19
کد خبر: 146289

دستگیری عامل هک کاربری اینستاگرام در شهرستان شیروان

هک اینستاگرام

رئیس پلیس فتاخراسان شمالی از شناسایی و دستگیری عامل هک کاربری اینستاگرام توسط پلیس فتا شهرستان شیروان خبر داد. 

پایگاه اطلاع‌رسانی پلیس فتا:سرگرد"یوسف شاکری "رئیس پلیس فتا خراسان شمالی در تشریح این خبر گفت:در پی مراجعه یک شهروند به پلیس فتا و اعلام شکایت وی مبنی بر هک کاربری اینستاگرام و تهدید وی در فضای مجازی،بلافاصله موضوع به‌صورت ویژه در دستور کار کارشناسان پلیس فتا قرار گرفت.

وی افزود:شاکی که فردی از کسبه این شهرستان می‌باشد متوجه می‌شود اکانت اینستاگرام هک و تهدیدهایی مبنی بر انتشار مطالب کذب دریافت می‌کند که این موضوع موجب بروز مشکلات شغلی و کاری وی شده است.

این مقام انتظامی اظهار داشت:در جریان ردگیری دقیق ارتباطات و اقدامات فنی،ادله دیجیتال انکارناپذیر توسط کارشناسان پلیس فتا جمع‌آوری و با هماهنگی مقام قضائی متهم که یک خانم بوده در محل سکونت خود دستگیر و با تکمیل پرونده به دادسرای عمومی و انقلاب شهرستان شیروان معرفی شد.

رئیس پلیس فتا استان خراسان شمالی خاطرنشان کرد:متهمی که نامزد سابق شاکی بوده انگیزه ارتکاب جرم را انتقام‌جویی به علت شکست عشقی عنوان کرده در بررسی‌های تکمیلی مشخص شد اطلاعات این کاربری براثر بی‌احتیاطی و اعتماد نابجای شاکی در اختیار متهم قرارگرفته است.

سرگرد یوسف شاکری تصریح کرد:کاربران دقت داشته باشند که عکس‌های شخصی خود را در شبکه‌های اجتماعی،سایت‌ها وتلفن همراه دوستان خود قرار ندهند،چراکه ممکن است افرادی که با ایشان رابطه دوستی دارند باکوچک‌ترین اختلاف به جهت ضربه زدن یا انتقام‌گیری اقدام به انتشار تصاویرشان کنند.

رئیس پلیس فتا استان خراسان شمالی با بیان اینکه آگاهی بخشی و پیشگیری از وقوع جرائم در فضای مجازی از اولویت‌های پلیس فتا می‌باشد به عموم شهروندان توصیه کرد به‌صورت مستمر برای مطالعه اخبار جرائم سایبری،مصونیت از شگردهای مجرمانه و گزارش جرائم سایبری به وب‌سایت‎ www.cyberpolice.irمراجعه کنند.

کلمات کلیدی :

افزودن دیدگاه جدید

700X100.gif

اخبار مرتبط