رفتن به محتوای اصلی
ثبت گزارش
ثبت گزارش
1399-01-04 20:10
تنظیم اندازه قلم

پ

1:51
کد خبر: 146296

کلاهبرداری با ترفند فروش سوالات امتحانی

رئیس پلیس فتا شرق استان تهران از متلاشی شدن یک باند کلاهبرداری با ترفند راه اندازی کانال های تلگرامی در قالب فروش سوالات امتحانات نهایی خبر داد.

پایگاه اطلاع رسانی پلیس فتا : سرهنگ "رضا ملوکی" رئیس پلیس فتا شرق تهران با اشاره به اینکه مراجعه به سایت‌ها و صفحات مشاوره درسی، دانلود سؤالات امتحانی، مشاوره روانشناسی و... در این روز‌ها روندی رو به افزایش دارد، اظهار داشت: در چنین شرایطی یکی از شگردهای افراد سود‌جو، طراحی صفحات و درگاه‌های بانکی جعلی به نام "فیشینگ" می‌باشد که با ترفند فروش سوالات امتحان نهایی و با در اختیار گرفتن اطلاعات بانکی دانش‌آموزان، اقدام به برداشت‌های غیر مجاز از حساب‌های بانکی قربانیان می‌ کنند.

این مقام انتظامی در ادامه از متلاشی شدن یک باند کلاهبرداری  با عنوان فروش سوالات امتحانی خبر داد و گفت: با پایش به عمل آمده توسط کارشناسان این پلیس در شهرستان‌های شمالی مشخص شد فرد یا افرادی با راه اندازی کانال تلگرامی در قالب فروش سوالات امتحانات نهایی اقدام به کلاهبرداری از دانش آموزان می کنند.

سرهنگ ملوکی بیان کرد: با اقدامات فنی و تخصصی، ضمن تشکیل پرونده تحقیقات در خصوص پرونده مزبور تا کشف و شناسایی و دستگیری عامل یا عاملان مربوط به جرم انجام شده در دستور کار کارشناسان این پلیس قرار گرفته است.

این مقام مسئول افزود: پس از بررسی فنی و تخصصی متهمان شناسایی و برای تمکیل پرونده به اداره پلیس انتقال داده شدند؛مجرمان  پس از مواجهه با ادله جرم لب یه اعتراف گشوده و بیان داشتند قربانیان را به صفحه جعلی بانک هدایت می کردند و پس از دریافت مبالغ برای متقاضیان سوالات  امتحانی را ارسال نمی کردند.
 
وی ضمن تاکید بر اینکه خرید و فروش سوالات امتحانی  قبل از برگزاری آزمون در فضای مجازی جرم بوده و پلیس فتا با عاملان آن برخورد قانونی خواهد داشت، به دانش آموزان توصیه کرد: به هیچ عنوان فریب تبلیغات جذاب و اغوا کننده را نخورند، زیرا مجرمان با این شگرد طعمه های خود را به درگاه جعلی هدایت می کنند و یا سوالات امتحانی سال گذشته را ارائه می دهند و در برخی موارد هم پس از دریافت پول به هیچ عنوان سوالی ارسال نمی کنند. 

رئیس پلیس فتا شرق استان تهران از عموم کاربران خواست  موارد مشکوک و مشکلات خود را در خصوص فضای مجازی با مراجعه حضوری یا برقراری تماس با شماره 36224490 و همچنین استفاده از سایت پلیس فتا به آدرس www.Cyberpolice.ir بخش مرکز فوریت‌های سایبری، لینک ثبت گزارش‌های مردمی با ما در میان بگذارند.

کلمات کلیدی :

افزودن دیدگاه جدید

700X100.gif

اخبار مرتبط