رفتن به محتوای اصلی
ثبت گزارش
ثبت گزارش
1398-10-09 13:11
تنظیم اندازه قلم

پ

1:41
کد خبر: 146307

اغفال دختر جوان و سوء استفاده از کارت بانکی

رئیس پلیس فتا استان یزد از شناسایی عامل برداشت غیر مجاز از حساب بانکی شهروندان خبر داد و از شهروندان خواست : تحت تاثیر وعده‌های اغوا‌کننده افرادی که با پرداخت پول بصورت ماهانه قصد خرید کارت عابر بانک شما را دارند قرار نگیرند.

پایگاه اطلاع‌رسانی پلیس فتا: سرهنگ مرتضی ابوطالبی رئیس پلیس فتا یزد در تشریح این خبر گفت:  در پی مراجعه فردی که مدعی شده بود مبلغ 24 میلیون تومان از حسابش از طریق درگاه فیشینگ کسر شده است، موضوع در دستورکار کارآگاهان سایبری قرار گرفت. 

سرهنگ ابوطالبی افزود: با بررسی پرونده مشخص شد پول به حساب خانمی با هویت مرجان واریز شده است که با احضار این فرد به اداره پلیس،  وی بیان کرد کارت بانکی خود را با تحت تاثیر قرار گرفتن حرفای نامزد خود در اختیار او  قرار داده و در مورد کلاهبرداری صورت گرفته اظهار بی‌اطلاعی کرد. لذ با دستور قاضی اقدامات لازم برای دستگیری نامزد وی صورت گرفت. 

این مقام انتظامی به شهروندان توصیه کرد: در نگهداری کارت های بانکی خود کوشا باشید و آن را در اختیار دیگران قرار ندهید، در صورت گم‌شدن و یا مفقودیت فوراً حساب مورد نظر را مسدود کنید و تحت تاثیر وعده‌های اغوا‌کننده افرادی که با پرداخت پول بصورت ماهانه قصد خرید کارت عابر بانک شما را دارند قرار نگیرید زیرا در صورت کلاهبرداری باید تمام وجه سرقت شده که بسیار بیشتر از پولی که دریافت شده است را پرداخت کنید.

رئیس پلیس فتا یزد گفت: کاربران حتما سامانه پیامکی و رمز پویا کارت بانکی خود را فعال کرده تا امنیت خرید‌های آنلاین را ارتقاء دهند و متوجه هرنوع تراکنش بانکی باشند.افراد کلاهبردار برای اینکه بتوانند پول‌های مسروقه از طریق فیشینگ و ... را انتقال دهند به سراغ افراد ساده لوح رفته و با قرار پرداخت مبلغی بصورت ماهانه،اطلاعات  کارت بانکی آنها را در اختیار گرفته و اقدام به کلاهبرداری و سوء‌استفاده مالی می‌کنند.

وی خاطر نشان کرد: در صورت مفقودی کارت بانکی می توانید به دستگاه خودپرداز بانک مورد نظر مراجعه و با انتخاب گزینه خدمات بدون کارت، کارت بانکی خود را غیرفعال نمایید؛ همچنین پلیس فتا به‌صورت شبانه‌روزی آماده پاسخگویی به شهروندان بوده و آنان می‌توانند مشکلات خود را در خصوص فضای مجازی با مراجعه حضوری و همچنین استفاده از سایت پلیس فتا به آدرس www.Cyberpolice.ir بخش مرکز فوریت‌های سایبری، لینک ثبت گزارش‌های مردمی و یا Cyberpolice@ در کلیه شبکه‌های اجتماعی داخلی  با ما در میان بگذارند.
 

کلمات کلیدی :

افزودن دیدگاه جدید

700X100.gif

اخبار مرتبط