رفتن به محتوای اصلی
ثبت گزارش
ثبت گزارش
1399-01-04 20:10
تنظیم اندازه قلم

پ

1:56
کد خبر: 146311

کلاهبرداران تلفنی و اغفال شهروندان

رئیس پلیس فتا تهران بزرگ از شناسایی و کشف پرونده ای با موضوع کلاهبرداری تلفنی در پوشش رادیو جوان خبرداد و از هموطنان خواست : در صورت دریافت پیامک های مشکوک و تماس های تلفنی ناشناس،در دام افراد شیاد قرار نگیرند.

رئیس پلیس فتا تهران بزرگ درگفت‌ وگوی خبری با پایگاه اطلاع رسانی پلیس فتا گفت : در پی مراجعه فردی که با در دست داشتن شکایتی از دادسرای مبارزه با جرایم رایانه ای «ناحیه 31 تهران» به پلیس، مدعی شد که  فردی  ناشناس طی تماس تلفنی، خود را مجری رادیو جوان معرفی کرده و به بهانه سفر به عتبات عالیات از کارت بانکی وی برداشت غیر مجاز انجام داده، موضوع در دستور کار کارشناسان پلیس فتا استان قرار گرفت. 

سرهنگ تورج کاظمی در ادامه اظهار داشت :متهم با شنیدن اینکه از برندگان برنامه رادیویی شده است و  با چرب زبانی فرد مجرم  اغفال شده و با مراجعه به نزدیکترین دستگاه خودپرداز و بازگو کردن اطلاعات بانکی اش به فرد کلاهبردار، مبلغ 252،000،000 ریال از حساب وی  برداشت غیر مجاز انجام  شده است.

این مقام مسئول ادامه داد : پس از هماهنگی موضوع با  دادسرای مبارزه با جرایم رایانه ای  پلیس در تجسس های خود متوجه شد با یک یا دو نفر متهم روبرو نبوده و4 نفر با همدستی یکدیگر اقدام به کلاهبرداری و سرقت موجودی از حساب شهروندان می کنند، در خلال رسیدگی مأموران دریافتند تعداد 30 فقره مشابه پرونده با موضوع و شگرد مشترک مجرمین در پلیس مطرح  و در حال رسیدگی می باشد.

وی گفت : طی هماهنگی با دادسرا و پلیس فتا استان البرز 4 نفر متهم دیگر که مربوط به این پرونده می باشند نیز شناسایی شدند و طی یک عملیات غافلگیرانه و دستگیر شدند..متهمان با  مواجه شدن با ادله های فنی پلیسی لب به اعتراف گشودند و گفتند با این ترفند اقدام به انتقال و برداشت غیرمجاز از حساب های شهروندان می کردند و سپس وجوه حاصله را از چرخه بانکی خارج و از طریق خرید چندین کالا و لوازم خانگی از فروشگاه های اینترنتی و فروش کالاها مبادرت به نقد نمودن آنها می کردند. در نهایت پرونده بهمراه شکات و مستندات پلیس به دادسرای مبارزه با جرایم رایانه ای ارسال شد.

رئیس پلیس فتا پایتخت دراین باره به شهروندان توصیه کرد: در صورت دریافت پیامک های مشکوک و تماس های تلفنی، فریب پیام ها و تماس های این چنینی را نخورند و در صورت مواجهه با آن از طریق تماس با فوریت های 110 و یا سایت اینترنتی پلیس فتا  از صحت یا خلاف آن مطلع شده و همیشه در حفظ اطلاعات مربوط به حساب های بانکی خود دقت کنند  و برای تمامی حساب های بانکی خود از رمز یکبار مصرف استفاده کنند.

 

کلمات کلیدی :

افزودن دیدگاه جدید

700X100.gif

اخبار مرتبط