رفتن به محتوای اصلی
ثبت گزارش
ثبت گزارش
1398-10-14 12:25
تنظیم اندازه قلم

پ

1:03
کد خبر: 146348

کلاهبرداران برای کلاهبرداری از یک تاکتیک جدید استفاده می‌کنند

جرائم سایبری همچنان تهدید کننده کاربران اینترنت است، کلاهبرداران با استفاده از تاکتیک‌های جدید برای دور زدن آنتی اسپم و ایمن کردن دروازه‌های ایمیل قربانیان را مورد حمله قرار می‌دهند.

کلاهبرداری‌های مربوط، برای دور زدن اقدامات امنیتی از قبیل فیلترهای اسپم و دروازه‌های ایمن ایمیل همچنان در حال پیشرفت است. پیام‌های Segmentage قربانیان تهدید را نشان می‌دهند که فیلم‌های خصوصی خود را هنگام تماشای وب سایت‌های بزرگسالان یا انجام رابطه جنسی مجازی با دوربین‌شان فاش می کنند.
ایمیل‌های Sextort به طور معمول به قربانیان هشدار می‌دهند که رایانه شخصی آنها هک شده است و از آنها می‌خواهند که هزینه ای بپردازند (معمولاً با ارز دیجیتالی بیت کوین) تا فیلم‌هایی که به دروغ عنوان می‌کنند که از شما گرفته شده است به تمام مخاطبینشان ارسال نشود، بپردازند.
یک تاکتیک اخیر که توسط متخصصان BleepingComputer گزارش شده است شامل ارسال ایمیل های مربوط به جداشدن به زبان‌های خارجی و تقسیم آدرس‌های بیت کوین به دو بخش است. این پیام‌ها همچنین شامل دستورالعمل‌های تهیه آدرس بیت کوین است.
تنها متن به زبان قربانی موجود در ایمیل ها دستورالعمل استفاده از Google Translator است.
"برای دور زدن از این فیلترها، مهاجمین شروع به استفاده از تاکتیک های جدید مانند ارسال ایمیل های توالی در زبان های خارجی و تقسیم آدرس‌های بیت کوین به دو بخش می‌کنند."
"همانطور که در ایمیل زیر مشاهده می شود ، تنها متن به زبان انگلیسی دستورالعمل" استفاده از مترجم گوگل "است.

sextortion.jpg

 

کلمات کلیدی :

افزودن دیدگاه جدید

700X100.gif

اخبار مرتبط