رفتن به محتوای اصلی
ثبت گزارش
ثبت گزارش
1399-01-04 20:10
تنظیم اندازه قلم

پ

1:07
کد خبر: 146363

برخورد قاطع با عاملان سرقت اطلاعات سایبری

رئيس پليس فتا استان خراسان رضوى از برخورد قاطع باعاملان سرقت اطلاعات و اخاذى‌هاى سايبرى خبر داد و خاطر نشان کرد سارقان اطلاعات خصوصی مردم در انتظار برخورد شدید قضایی باشند.

سرهنگ جواد جهانشیری، رئیس پلیس فتا استا خراسان رضوى در گفتگو با پایگاه اطلاع‌رسانى پلیس فتا  اظهار داشت: در پی مراجعه خانمی که مدعی شده بود فردی با دسترسی به تصاویر خصوصی و خانوادگی‌اش، وی را مورد اخاذی و مزاحمت قرار داده است، موضوع در دستور کار پلیس قرار گرفت.

وی در ادامه افزود: اگرچه این مجرم سایبری از دانش سایبری بالایى برخوردار بود اما کارشناسان پلیس فتا در لحظه‌ای که متهم به هیچ عنوان تصورش را نداشت، توانستند وى را شناسایى و دستگیر کنند.

این مقام انتظامی گفت: متهم در تحقیقات اولیه اتهامات خود را انکار می کرد اما زمانی که با ادله و مستندات جمع آوری شده روبه رو شد، به جرم خود اعتراف کرد.

سرهنگ جهانشیرى  ابراز امیدواری کرد: اگرچه سخت‌گیری پلیس در این پرونده‌ها تنها به این خاطر است که زمینه ارتکاب جرم برای مجرمان روز به روز تنگ‌تر شود و فضای سایبر امنیت بیشتری برای هموطنان داشته باشد اما نباید از لزوم آگاهی بخشی و فرهنگ‌سازی غفلت نمود و امیدواریم که مردم با افزایش هوشیاری نسبت به نکات امنیتی و توجه به توصیه‌های پلیسی، اصول خودمراقبتی را پیرامون انتشار تصاویر خصوصی در فضای مجازی رعایت کنند.

شایان ذکر است پلیس فتا از کلیه کاربران مى‌خواهد درصورت مشاهده موارد مشکوک از طریق سایت پلیس فتا به نشانى www.cyberpolice.ir بخش ارتباطات مردمی آن را ثبت کرده و از آخرین رویدادها از جمله اخبار و حوادث سایبرى مطلع شوند.

کلمات کلیدی :

افزودن دیدگاه جدید

700X100.gif

اخبار مرتبط