رفتن به محتوای اصلی
ثبت گزارش
ثبت گزارش
۱۳۹۸-۱۰-۱۵ ۱۰:۱۲
تنظیم اندازه قلم

پ

۱:۱۹

از حافظه تجهیزات هوشمند برای نگهداری اطلاعات شخصی استفاده نکنید

رئیس پلیس فتا استان گلستان از هموطنان خواست از ارسال تصاویر شخصی و خصوصی خود درمحیط شبکه های اجتماعی و پیام رسان ها خودداری کنند زیرا که این موضوع می تواند منجر به از دست رفتن اطلاعاتشان شود.

پایگاه اطلاع رسانی پلیس فتا: سرهنگ ابراهیم پرسا، رئیس پلیس فتا استان گلستان در تشریح این خبر اظهار داشت: تاکنون تعداد زیادی مرجوعه قضایی مبنی بر سوء استفاده از اطلاعات شخصی کاربران به اداره پلیس واصل شده که نشان می دهد از اطلاعات شهروندان سوء استفاده  شده است.

وی افزود: متاسفانه برخی از شهروندان در حفظ و نگهداری از اطلاعات شخصی و خصوصی خود احتیاط لازم را ندارند که زمینه ساز وقوع جرائمی مانند تهــدیـد، اخـاذی و هـتـک حـیـثـیت افراد می شود.

سرهنگ پرسا گفت: برخی از شهروندان اطلاعات شخصی شامل تصاویر و فیلم های خانوادگی  خود را درون حافظه گوشی هوشمند خود نگهداری می کنند که این موضوع می تواند منجر به از دست رفتن اطلاعاتشان شود؛ زیرا گوشی شما ممکن است مفقود یا سرقت شود یا اینکه ممکن است با آلوده شدن به نرم افزارها و بدافزارهای مختلف مورد دسترسی غیر مجاز توسط مجرمان سایبری قرار گیرد.

این مقام انتظامی یادآور شد: بهتر است برای حفظ اطلاعات مهم خود نسبت به تهیه یک دستگاه هارد اقدام کرده و همه اطلاعات مهم و خصوصی خود را درون این حافظه  نگهداری کنند و ضمن رمزگذاری آن ، در محل امن و مناسبی نگهداری کنند.

رئیس پلیس فتا استان گلستان از هم‌وطنان خواست: از ارسال تصاویر شخصی و خصوصی خود در محیط شبکه های اجتماعی و پیامرسان ها خودداری کنند و محیط این شبکه ها را محیط امن و قابل اعتماد تصور نکنند زیرا  ممکن است از این طریق اطلاعاتشان در اختیار سودجویان قرار گیرد و در صورت مواجهه با هرگونه مشکل در فضای مجازی و یا نیاز به مشاوره، آن را از طریق سایت پلیس فتا به آدرسwww.Cyberpolice.ir ، لینک ثبت گزارش‌های مردمی اعلام نمایند.

کلمات کلیدی :

افزودن دیدگاه جدید

700X100.gif

اخبار مرتبط