رفتن به محتوای اصلی
ثبت گزارش
ثبت گزارش
۱۳۹۸-۱۰-۱۵ ۱۰:۴۹
تنظیم اندازه قلم

پ

۱:۳۸
اداره پیشگیری از جرم پلیس فتا کردستان برگزار کرد:

والدین زمینه‌سازان اصلی امنیت فرزندان در فضای مجازی هستند

کارشناس پلیس فتا استان کردستان، افزایش سواد مجازی والدین را زمینه‌ساز آشنایی فرزندان با چالش‌های فضای مجازی از جمله تهدیدات رفتاری، اخلاقی و ایجاد فضای خودکنترلی و خود ایمنی در خانواده ها  دانست.

پایگاه اطلاع‌رسانی پلیس فتا: سروان اسکندری کارشناس پلیس فتا استان کردستان با حضور در جمع  اولیاء ، مربیان دانش آموزان ناحیه ۲ سنندج در سالن همایش‌های اداره آموزش‌وپرورش استان گفت: اطلاعات خصوصی افراد از قبیل تصاویر خصوصی و اطلاعات هویتی و مالی از عوامل مهم در فضای مجازی‌ است و می‌بایست در حفظ و نگهداری از آن‌ها دقت کرد. 

کارشناس اداره پیشگیری از جرم پلیس فتا در خصوص حفاظت از محتوا شخصی خانواده در فضای مجازی به هموطنان  توصیه کرد: عکس‌ها و تصاویر شخصی خود را از طریق شبکه‌های اجتماعی و پست الکترونیکی برای کسی ارسال نکنید، زیرا این اطلاعات مهم‌ترین ابزار سوءاستفاده مجرمان در این فضا است.

این کارشناس سایبری با اشاره به غیرواقعی بودن هویت بسیاری افراد در این فضا برای فرزندان ادامه داد: نوجوانان باید بدانند با کسانی که در اینترنت ارتباطات مجازی برقرار می‌کنند تماس تلفنی و قرار ملاقات حضوری نداشته باشند و به افرادی که خود را با عناوین متفاوت معرفی می‌کنند اعتماد نکنند.

کارشناس پلیس فتا کردستان در ادامه این کارگاه آموزشی گفت: با آموزش نکات امنیتی در فضای مجازی، از کودکان و نوجوانان بخواهیم بدون اجازه و همراهی والدین خود اقدام به خرید در سایت ها و کانال های شبکه های مجازی نکنند.

وی در خصوص فعال سازی رمز دوم و حفظ و نگهداری اطلاعات مالی به شهروندان توصیه کرد: نسبت به فعال سازی رمز دوم یک بار مصرف کارت های بانکی خود اقدام کنند و به فاکتورهای امنیتی درگاه های پرداخت دقت کافی را داشته باشند.

سروان اسکندری با اشاره به آدرس سایت پلیس فتا آن را دریچه ارتباطی با کاربران خواند وتاکید کرد : والدین اگر زمینه ارتباط دوستانه و اعتماد را برای فرزندان خود فراهم کنند و نسبت به استفاده درست از فضای مجازی دانش خود را افزایش دهند زمینه بسیاری از مشکلات فرزندان آن‌ها در این فضا مهیا نمی شود، همچنین پلیس فتا از شما شهروندان عزیز درخواست می‌کند در صورت مواجهه با موارد مشکوک آن را از طریق آدرس اینترنتی Cyberpolice.ir بخش ثبت گزارش مردمی یا شماره تلفن ۰۸۷-۲۱۸۲۳۲۷۴ گزارش کنند.
 

کلمات کلیدی :

افزودن دیدگاه جدید

700X100.gif

اخبار مرتبط