رفتن به محتوای اصلی
ثبت گزارش
ثبت گزارش
1398-10-17 21:52
تنظیم اندازه قلم

پ

1:31
کد خبر: 146407

هم‌اندیشی فعالان فضای مجازی در جهت پیشگیری از جرائم سایبری

رئیس پلیس فتا استان چهارمحال و بختیاری از نشست هم اندیشی فعالان  فضای مجازی در جهت پیشگیری از جرائم سایبری با مشارکت این پلیس خبر داد.

پایگاه اطلاع‌رسانی پلیس فتا: سرهنگ مرتضی عسگری رئیس پلیس فتا استان چهارمحال و بختیاری ضمن تشکر از دغدغه مندی فعالان فضای مجازی در ارتقا سطح سواد رسانه‌ای کاربران، اظهار داشت: لازمه‌ی پیشگیری مؤثر از جرائم حوزه سایبری با توانمندسازی کاربران از حیث استفاده صحیح از فضای مجازی و فرصت‌های موجود این فضا  امکان پذیر است.

وی در ادامه گفت: پلیس فتا در سال جاری گام‌های مهمی را در جهت ارتقاء سطح سواد رسانه‌ای جوامع هدف برداشته است. نمونه‌ای از مهم‌ترین این اقدامات برگزاری جلسات آموزشی در سطح عموم، تولید و محتوای آموزشی مناسب و انتشار در فضای مجازی، برگزاری مصاحبه تلویزیونی و رادیویی، آموزش بیش از 250 نفر از معلمان مدارس استان به‌عنوان رابط آموزش فضای مجازی و نماینده پلیس فتا در مدارس سطح استان بوده است.

سرهنگ عسگری افزود: هریک از اعضای حاضر دراین جلسه، ضمن ارائه راهکارهای مناسب و اعلام توانمندی‌ها و ظرفیت‌های موجود، بر عدم موازی کاری دستگاه‌های دولتی و خصوصی و رسیدن به بهترین بازدهی در تحقق افزایش سطح سواد رسانه‌ای کاربران تأکید کردند و مقرر شد به‌ منظور ایجاد وحدت رویه در ارائه آموزش‌های مدون به کاربران، محتواهای آموزشی متناسب همه گروه‌های جوامع هدف با همکاری و اعلام نظر همه فعالان این حوزه، تولید و انتشار یابد.

رئیس پلیس فتا استان چهارمحال و بختیاری بیان داشت: در این نشست همه‌ی سازمان‌ها و نهادها ملزم شدند در صورت نیاز به ارتقاء سواد رسانه‌ای کارکنان مجموعه و خانواده آنان، افرادی را به‌عنوان رابط به پلیس فتا جهت فراگیری آموزش‌های لازم معرفی کنند.

در پایان این نشست سید محمد موسوی معاون اجتماعی و پیشگیری از وقوع جرم دادگستری استان با مهم شمردن اقدامات و تلاش‌های انجام‌شده، اهتمام جهادی گونه همه اعضا در جهت نیل به افزایش سواد رسانه‌ای کاربران، پیشگیری از وقوع جرم، پاک‌سازی فضای مجازی از حیث وجود مجرمان سایبری و ناکام گذاشتن مجرمان سایبری در انجام اقدامات و افعال مجرمانه در فضای مجازی  را تأکید کرد.

کلمات کلیدی :

افزودن دیدگاه جدید

700X100.gif

اخبار مرتبط