رفتن به محتوای اصلی
ثبت گزارش
ثبت گزارش
1399-01-04 20:10
تنظیم اندازه قلم

پ

1:45
کد خبر: 146417

کلاهبرداری با سوء استفاده از اعتماد کاربران

رئیس پلیس فتا تهران بزرگ از شناسایی و کشف پرونده با موضوع کلاهبرداری در سایت های درج آگهی و فروش خبر داد و گفت: متهم با جلب اعتماد کاربران اهداف مجرمانه خود را عملی می‌کرد.

پایگاه اطلاع رسانی پلیس فتا: رئیس پلیس فتا تهران بزرگ در تشریح این خبر اظهار داشت: با مراجعه خانمی که مدعی شده بود از  حساب بانکی وی  مبلغ 30 میلیون ریال بصورت غیرمجاز در چند نوبت برداشت شده است، رسیدگی به این موضوع در دستور کار پلیس قرار گرفت.

سرهنگ کاظمی ادامه داد : کارآگاهان پلیس تحقیقات خود را دراین زمینه آغاز کردند و در خلال رسیدگی به این پرونده دریافتند تعداد 15 فقره مشابه پرونده با موضوع و شگرد مشترک مجرمان در پلیس مطرح رسیدگی می باشد. طی بررسی بعمل آمده مشخص شد تمام پرونده ها با متهم مرتبط است و اشتراک دارد .

این مقام انتظامی افزود: با تلاش ماموران هویت متهم که مردی 32 ساله بود مورد شناسایی قرار گرفت و ماموران احتمال آشنایی او با شاکی را مطرح کردند. شاکی به محض حضور در پلیس هویت متهم را شناخت و بیان کرد او از اقوام وی می باشد و به سبب فامیلی و اعتمادی که به وی داشت؛ برای یکسری کارهای مالی ، کارت بانکی اش چند مدتی دست ایشان به امانت بود.

رئیس پلیس فتا پایتخت بیان داشت: متهم به اداره پلیس احضار شد و با دیدن مستندات ، به عمل مجرمانه خود اعتراف کرد و گفت: با ترفند دوستی و رفاقت و جلب اعتماد افرادی که اغلب از آشنایانم بوده اند و با امانت گرفتن کارت بانکی آنها اقدام به کلاهبرداری و سوء استفاده از کارت بانکی آنها میکردم سپس با درج آگهی های واهی در سایت های فروش کالا با پیشنهادهای اغوا کننده از متقاضیان، اقدام به گرفتن بخشی از وجه کالا بعنوان بیعانه می کردم.

این مقام مسئول گفت: متهم برای پنهان ماندن هویتش و فرار از قانون با ارائه شماره کارت های امانی و دریافت پول از مشتریان، اقدام به کلاهبرداری می کرد و با قطع ارتباط با خریداران دیگر خبری از تحویل کالا نبود. این مجرم اینترنتی با این روش مبلغ 400،000،000 ریال کلاهبرداری کرده است؛ لذا پرونده بهمراه شکات و مستندات پلیس به دادسرای مبارزه با جرایم رایانه ای ارسال شد.

رئیس پلیس فتا پایتخت، ضمن تأکید برعدم واریز بیعانه در خریدهای اینترنتی به شهروندان هشدار داد: در حفظ اطلاعات حساب بانکی مخصوصا رمزهای ورودی خود دقت داشته باشند وبه هیچ وجه آن‌ها را در اختیار دیگران قرار ندهند.

کلمات کلیدی :

افزودن دیدگاه جدید

700X100.gif

اخبار مرتبط