رفتن به محتوای اصلی
ثبت گزارش
ثبت گزارش
۱۳۹۸-۱۰-۱۸ ۱۲:۰۳
تنظیم اندازه قلم

پ

۱:۱۱

برگزاری کارگاه آموزشی برای مدیران و کارکنان پست بانک‌های استان

جانشین پلیس فتا استان زنجان مهم‌ترین ماموریت پلیس فتا را پاکسازی فضای‌ مجازی دانست که تحقق این امر با به‌کارگیری نیروهای توانمند، متخصص و متعهد تأمین خواهد شد.

پایگاه اطلاع رسانی پلیس فتا:سرهنگ سید احمد موسوی، جانشین پلیس فتا زنجان با حضور در کارگاه آموزشی آشنایی با آسیب‌های فضای مجازی مدیران و کارکنان پست بانک‌های استان زنجان اظهار داشت: پیشگیری ازجرائم فضای مجازی امری ضروری وهمگانی بوده و می بایست بانک‌ها و سازمان‌های دولتی در امر پیشگیری و آگاه‌سازی شهروندان پیش قدم باشند.

وی ادامه داد: با توجه به پیشرفت فناوری‌های ارتباطی و اطلاعاتی و به‌ دنبال آن استقبال شهروندان ازامکانات فضای مجازی، با وجود فرصت‌ها و کارکردهای فوق‌العاده در زمینه‌های اجتماعی، فرهنگی، اقتصادی و آسیب‌ها و مشکلاتی از قبیل سوء ‌استفاده مجرمان از این فضا برای برداشت غیرمجاز از حساب بانکی،را برای کاربران ایجاد کرده است.

این مقام انتظامی با اشاره به برخی از شگردهای مجرمان در کلاهبرداری از شهروندان گفت: سهل انگاری‌، بی‌توجهی به حفاظت از حریم خصوصی، اعتماد بی‌جا،‌ عدم آگاهی و رعایت نکردن نکات امنیتی توسط کاربران هنگام استفاده از اینترنت می‌تواند مجرمان را در رسیدن به اهداف شوم خود کمک کند.

سرهنگ موسوی با اشاره به روند روبه‌رشد جرائم فضای مجازی و کلاهبرداری‌های اینترنتی رمز موفقیت پیشگیری از این‌گونه جرائم را افزایش سواد فضای مجازی و آگاهی مردم در خصوص بانکداری الکترونیک دانست.

جانشین پلیس فتا زنجان گفت: سایت پلیس فتا به نشانی www.cyberpolice.ir به‌عنوان جامع‌ترین مرجع جهت آگاهی بخشی شهروندان وعموم مردم در خصوص سواد رسانه‌ای و آموزش‌های بانکداری الکترونیک بوده و آماده دریافت گزارشات مردمی می‌باشد، لذا کاربران می‌توانند آخرین اخبار حوادث و رویدادهای سایبری را از این سایت دنبال کنند.

 

کلمات کلیدی :

افزودن دیدگاه جدید

700X100.gif

اخبار مرتبط