رفتن به محتوای اصلی
ثبت گزارش
ثبت گزارش
1399-01-04 20:10
تنظیم اندازه قلم

پ

1:17
کد خبر: 146442

دسترسی غیر مجاز به حساب کاربری مدیر شرکت، توسط کارآموز

رئيس پليس فتا اصفهان از شناسايى و دستگيرى عامل دسترسی غیر مجاز به حساب کاربری یکی از شهروندان خبر داد.

پایگاه اطلاع رسانی پلیس فتا: سرهنگ سید مصطفی مرتضوی رئیس پلیس فتا اصفهان در تشریح این خبر گفت: در پى مراجعه یکی از شهروندان با در دست داشتن مرجوعه قضایى به پلیس فتا استان مبنی بر اینکه شخصی ناشناس با دسترسی غیر مجاز به حساب کاربری وی و تغییر اطلاعات هویتی مالک درصدد فروش آن به غیر می باشد، رسیدگی به موضوع در دستور کار کارشناسان قرار گرفت.

وی افزود: طبق اظهارات شاکی و تحقیقات پلیسی با توجه به پیام امنیتی ارسال شده از طرف کمپانی ماکروسافت نهایتاً متهم که کارآموز اخراج شده شرکت شاکی بود، شناسایی و به پلیس فتا احضار شد.

این مقام مسئول عنوان داشت:  متهم در مواجهه با ادله و مستندات پلیسی به جرم خود اعتراف و انگیزه خود را از این اقدام مجرمانه فروش حساب کاربری و کسب منافع مالی عنوان نمود.

رئیس پلیس فتا اصفهان در راستای حفظ امنیت حساب های کاربری به کاربران توصیه کرد: همواره از رمزهای قوی و منحصر به‌فرد استفاده کنید و به صورت منظم آن‌ها را تغییر دهید، همچنین هرگز رمزهای عبور را روی کامپیوتر، ایمیل یا سرویس‌های ابری ذخیره نکنید، زیرا مجرمین می‌توانند از داده‌های درز کرده برای ورود به حساب‌های شما، سرقت هویت، آسیب‌رسانی مالی و باج‌گیری استفاده کنند و منجر به ایجاد دردسرهای ناخواسته شوند.

وی افزود: هر زمان که امکان تائید هویت دو مرحله‌ای وجود دارد، این گزینه را فعال کنید، احراز هویت یا تائید هویت دو مرحله‌ای یا دو فاکتوری یک لایه امنیتی اضافه ایجاد می‌کند و به عنوان یک روش احراز هویت ثانویه در کنار پسورد عمل می‌کند.
 

کلمات کلیدی :

افزودن دیدگاه جدید

700X100.gif

اخبار مرتبط