رفتن به محتوای اصلی
ثبت گزارش
ثبت گزارش
1398-10-22 10:08
تنظیم اندازه قلم

پ

1:43
کد خبر: 146448

هشدار پلیس به اجاره دهندگان کارت‌های بانکی

رئیس پلیس فتا کرمان، از اجاره دادن کارت بانکی، شماره حساب و درگاه بانکی از سوی مجرمان سایبری خبر داد و به شهروندان هشدار داد: به هیچ عنوان کارت بانکی، شماره حساب و یا درگاه بانکی خود را به دیگران اجاره ندهند.

پایگاه اطلاع‌رسانی پلیس فتا: سرهنگ امین یادگارنژاد رئیس پلیس فتا کرمان در تشریح این خبرگفت: شخصی با مواجه شدن با آگهی کاریابی در فضای مجازی با عنوان " با اجاره دان کارت بانکی خود ، ماهیانه 20 میلیون ریالی دریافت نمایید " مورد کلاهبرداری قرار گرفته می گیرد.

وی ادامه داد: قربانی با توجه به کثرت حساب های بانکی خود پس از مواجه شدن با آگهی مذکور  تعدادی از حساب های بانکی خود را در ازاری دریافت مبلغی معین به صورت ماهیانه  و بدون توجه به عواقب آن در اختیار فرد آگهی دهنده قرار می دهد.

سرهنگ یادگارنژاد بیان کرد: با توجه به اینکه ارتباط بین فرد آگهی دهنده و قربانی در فضای مجازی بوده  و هیچ نشانی از کلاهبردار نمی باشد لذا کلیه عواقب و جرم های انجام شده با حساب های اجارهای متوجه قربانی یا صاحب حساب می باشد.

این مقام انتظامی تاکید کرد: از این‌رو به همه هم شهروندان توصیه میکنم به هیچ عنوان و تحت هیچ شرایطی، پیشنهاد اجاره حساب یا کارت بانکی را با هیچ مبلغی نپذیرند، تا از عواقب جدی ناشی از فعالیت‌های خلاف قانونی که از طریق حساب‌ها یا کارت‌های بانکی اجاره‌ای انجام می‌شود در امان باشند.

وی یادآور شد: شهروندان باید به خاطر بسپارند که از طریق اجاره حساب بانکی یا کارت بانکی آنها موارد مجرمانه امثال پولشویی، کلاهبرداری‌های مالی، فرار مالیاتی و… امکان دارد صورت بگیرد که هر کدام از این جرایم مجازات خاص خود را دارد.

وی خاطرنشان کرد: به همین دلیل به همه دارندگان کارت‌های بانکی و صاحبان حساب‌های بانکی هشدار می‌دهیم که از قرار دادن کارت پرداخت بانکی و حساب بانکی در اختیار افراد غیر، حتی فروشندگان کالا خودداری کرده و خود را در مظان اتهام‌های کلاهبرداری، پولشویی و بدهکاران مالیاتی قرار ندهند.

این مقام انتظامی با بیان اینکه افزایش امنیت کاربران در فضای مجازی از مهم‌ترین اهداف پلیس فتا می‌باشد، گفت: سایت پلیس فتا دریچه ارتباطی با شهروندان است، برای دریافت اطلاعات، هشدارها و توصیه‌های پلیس به سایت پلیس فتا به آدرس www.cyberpolice.ir مراجعه کنند و در صورت مشاهده موارد مشکوک، گزارش خود را به بخش مرکز امداد و فوریت‌های سایبری، گزارش کنند.

 

کلمات کلیدی :

افزودن دیدگاه جدید

700X100.gif

اخبار مرتبط