رفتن به محتوای اصلی
ثبت گزارش
ثبت گزارش
1399-01-04 20:10
تنظیم اندازه قلم

پ

1:56
کد خبر: 146454

کلاهبرداری در قالب تورهای زیارتی

رئیس پلیس فتا استان فارس خبر داد: باند متهمان پرونده‌ی کلاهبرداری در قالب تورهای زیارتی شناسایی و با حکم قضایی دستگیر شدند.

پایگاه اطلاع رسانی پلیس فتا: سرهنگ حشمت سلیمانی رئیس پلیس فتا استان فارس در تشریح این خبر بیان کرد: پس از مراجعه تعدادی از شهروندان و طرح شکایت خود با موضوع درج آگهی در یکی از سایت‌های آگهی محور، موضوع بلافاصله مورد بررسی قرار گرفت.

این مقام مسئول ادامه داد : این شهروندان بیان داشتند که در یکی از سایت‌های درج آگهی با یک آگهی تحت عنوان ثبت نام سفرهای زیارتی مواجه شدند و با فرد تبلیغ کننده تماس تلفنی برقرار کردند، وی برای انجام مقدمات ثبت نام و نام‌نویسی از متقاضی درخواست واریز مبالغی وجه به حساب خود می‌ کند و پس از دریافت وجه دیگر به تماس های تلفنی پاسخ نمی دهد . 

سرهنگ سلیمانی گفت: مأمورین پلیس فتا در تحقیقات خود متوجه شدند که متهمان این پرونده از شگردهای مختلفی برای درج آگهی خود مانند: "بلیط هواپیما، تورهای خارجی و ..." استفاده می‌ کردند که با بررسی بیشتر موضوع مشخص شد درج این آگهی‌ها توسط یک نفر نبوده و یک باند با همکاری هم در این پرونده نقش دارند.

این مقام انتظامی افزود : باتوجه به حساسیت پرونده، موضوع در دستور کار کارشناسان پلیس فتا قرار گرفت که با اقدامات فنی مهندسی باند متهمین که دو نفر بودند شناسایی شدند که یکی از متهمین در خارج از کشور حضور داشت که برای انتقال مبالغ به خارج، ضمن وارد شدن به کشور ، طی هماهنگی با دستگاه قضایی، در یک عملیات غافلگیرانه دستگیرشد.

وی افزود: متهمان در اظهارات خود به کلاهبرداری از 100 نفرجمعاً به مبلغ 12 میلیارد ریال اعتراف کردند و هدف خود را از درج آگهی و کلاهبرداری، کسب درآمد بیان نمودند و در اظهارات خود معترف شدند که برخی از شهروندان به واسطه قیمت پایین تورها و سفرهای زیارتی و به دلیل طمع ورزی و از روی اعتماد نابجا در دام قرار می‌گرفتند و متأسفانه قربانیان بدون تحقیق اقدام به واریز وجه بعنوان پیش پرداخت می‌ کردند . 

سرهنگ سلیمانی خاطر نشان کرد: شهروندان هرگز فریب اینگونه آگهی‌ها را نخورند و تا زمان انجام خدمات از طرف فرد درج کننده آگهی، مبلغ یا مبالغی را واریز نکنند.

رئیس پلیس فتا استان فارس از کاربران درخواست کرد :در خصوص خرید از سایت‌های خرید و فروش دقت کافی را داشته باشند و در صورت برخورد با هرگونه مورد مشکوک آن را از طریق وب سایت پلیس فتا به نشانی اینترنتی www.cyberpolice.ir و یا شماره تماس ۰۷۱۲۱۸۲۷۸۰۴ اطلاع دهند.

کلمات کلیدی :

افزودن دیدگاه جدید

700X100.gif

اخبار مرتبط